Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 12 lis, 2018 | komentarzy 6

Groźny wypadek z udziałem dziecka!

W dniu 03.11.18. około godziny 14.00, strażacy zostali wezwani do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych na trasie Mosina – Żabinko. W wypadku ranne zostały cztery osoby – kierująca Nissanem 370Z oraz trzy osoby z BMW X3, w tym ośmioletnie dziecko, które z powodu niezapiętych pasów oraz braku fotelika w pojeździe doznało licznych obrażeń.

Przybyli na miejsce ratownicy udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. U najmłodszego pasażera stwierdzono pogłębiający się obrzęk mózgu, w skutek uderzenia głową o przedni fotel, w wyniku czego dziecko straciło chwilowo wzrok.

Czołówka na trasie Mosina - Żabno, w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 60 km/h

Czołówka na trasie Mosina – Żabno, w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 60 km/h

Kierująca Nissanem odniosła obrażenia kręgów szyjnych, miała również połamaną miednicę. Pozostałe osoby odniosły lżejsze obrażenia, w tym złamanie ręki i obrażenia kończyn dolnych.

BMW X3 po czołowym zderzeniu, w którym jechało dziecko

Wrak BMW X3 po czołowym zderzeniu (w tym pojeździe jechało dziecko)

wrak pojazdu Nissan 370Z po czołowym zderzeniu

Wrak pojazdu Nissan 370Z po czołowym zderzeniu

Poszkodowanych przekazano przybyłym na miejsce załogom Pogotowia Ratunkowego, które zabrało rannych do szpitali. Działania prowadzone były do późnych godzin wieczornych, ruch na trasie w obu kierunkach był całkowicie zablokowany.

W działaniach udział brały również zastępy z OSP Mosina, Pecna, Żabinko.

Zdjęcia: kpt. Artur Jewstrat JRG-9, opracowanie: ogn. Adrian Jankiewicz

wrak pojazdu

wypadek - wrak po czołowym zderzeniu


Pamiętajmy, że dziecko, jako pasażer, także jest uczestnikiem ruchu drogowego. W Unii Europejskiej co roku śmierć w ten sposób ponosi ponad 600 dzieci w wieku 0-14 lat, co stanowi 2,4 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Według badań, przewożenie dzieci w odpowiednio dobranych fotelikach obniża prawdopodobieństwo obrażeń śmiertelnych o 71-75 proc., a obrażeń ciężkich o 67 proc.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • kierowca
  poniedziałek, 12 lis, 2018, 19:30:16 |

  Dziecko bez pasów = zero rozumu.

  • Hopper
   poniedziałek, 12 lis, 2018, 19:41:48 |

   I fotelika!

 • Gość
  poniedziałek, 12 lis, 2018, 19:31:15 |

  rodzica oczywiście

 • Ku przestrodze !
  poniedziałek, 12 lis, 2018, 19:34:42 |

  Myślę, że od teraz już zawsze będą zapinać pasy wszyscy uczestnicy tego wypadku

 • Maciej
  poniedziałek, 12 lis, 2018, 19:39:50 |

  Nie rozumiem, jak można doprowadzić do sytuacji, w której pasażerowie jadą bez zapiętych pasów, a w szczególności jeżeli jest to dziecko. Osoba jadąca bez pasów stwarza olbrzymie zagrożenie nie tylko sobie ale i innym uczestnikom, którzy jadą w pasach bo przy np. koziołkowaniu okrutnie masakruje wszystkich, którzy są w pojeździe. A to samo dotyczy wszelkiego rodzaju przedmiotów – telefonów kluczy czy np. skrzynki z narzędziami – w chwili wypadku jest to zabójcza broń, o czym niewiele osób wie. Nie mówiąc już, że bardzo często taki delikwent bez pasów wylatuje z samochodu.

 • Zosia
  wtorek, 13 lis, 2018, 23:02:07 |

  Moim zdaniem olbrzymie zagrożenie stwarza ktoś kto jedzie sportową furą 2 razy szybciej niż wskazują na to przepisy na dodatek środkiem drogi. Dachowania tutaj nie było więc o czym mowa?

Skomentuj