Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 24 maj, 2019 | komentarzy 6

Pożar domu w Rogalinku

Wczoraj wieczorem (23.05) doszło do pożaru budynku jednorodzinnego na ulicy Mostowej w Rogalinku. Tylko dzięki profesjonalnej akcji strażaków z państwowej i ochotniczej straży pożarnej obyło się bez ofiar śmiertelnych.

O godzinie 20:13 służby otrzymały wezwanie do pożaru w domu jednorodzinnym. Ogień objął powierzchnię ok. 70 metrów kwadratowych. – poinformował  dyżurny wielkopolskich strażaków.

W płonącym, drewnianym budynku znajdował się nieprzytomny mężczyzna. Na szczęście dzięki dobrze przeprowadzonej przez strażaków akcji gaśniczej udało się go ewakuować:

Od dziesięcioleci na terenie gminy Mosina udaje nam się utrzymać zerowe konto ofiar pożarów. W dniu wczorajszym pomimo mocno rozwiniętego pożaru drewnianego domu wspólnie z kolegami z JRG 9 stosując bardzo agresywną taktykę natarcia połączonego z wentylacją udało się odnaleźć i ewakuować nieprzytomnego mężczyznę. który po podaniu tlenu odzyskał przytomność i został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach brały również udział SA PSP Poznań, OSP Radzewice, OSP Pecna i OSP Nowinki. – informują strażacy z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

pożar w Rogalinku fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

pożar w Rogalinku fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

pożar w Rogalinku fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

pożar w Rogalinku fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

Relacja strażaków z JRG-9 w Mosinie:

W dniu 23.05.2019 około godziny 21 wpłynęło zgłoszenie o widocznym zadymieniu w miejscowości Rogalinek. Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy Państwowej Straży Pożarnej zastały budynek mieszkalny objęty ogniem. Z uzyskanych informacji wynikało, że w środku płonącego domu może przebywać osoba. W celu opanowania pożaru podano cztery prądy gaśnicze, a sam pożar zlokalizowano w pomieszczeniu kuchennym. W trakcie prowadzonych działań udało się ewakuować ze środka nieprzytomnego mieszkańca posesji, któremu niezwłocznie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy w przygotowanym punkcie medycznym. Po około 15 minutach prowadzonych działań poszkodowany odzyskał parametry życiowe. Poszkodowany został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były jeszcze przez kilka godzin, w trakcie których przeprowadzono m.in.: częściową rozbiórkę elementów konstrukcji ścian i poszycia dachowego w celu ugaszenia tlących się elementów konstrukcyjnych budynku. W trakcie prowadzenie działań wstrzymano ruch na ulicy Mostowej, a objazd poprowadzono przez pobliskie miejscowości. Działania JOP zakończono tuż po północy. Na miejscu działały zastępy z JRG-9, SA PSP Poznań, OSP Mosina, OSP Pecna, OSP Radzewice, OSP Nowinki.
Opracowanie: ogn. Adrian Jankiewicz, zm. 3, JRG-9.

pożar budynku mieszkalnego w Puszczykowie

pożar budynku mieszkalnego  fot. OSP Mosina

W działaniach brały udział: SA PSP Poznań, JRG-9 Mosina, OSP Mosina, OSP Radzewice, OSP Pecna i OSP Nowinki oraz pogotowie ratunkowe.

źródło, zdjęcia: Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

pożar w Rogalinku fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

pożar w Rogalinku fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

pożar w Rogalinku fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

pożar w Rogalinku fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • Czesław
  piątek, 24 maj, 2019, 10:26:43 |

  Cud, że nikt nie zginął. Brawa dla strażaków.

 • Jerzy Ryś
  piątek, 24 maj, 2019, 12:21:28 |

  Mam niezmiennie wielki szacunek i zaufanie dla wszystkich członków tej formacji. To wspaniali ludzie, gotowi do niewiarygodnych poświęceń w służbie dla drugiego człowieka.

 • lol
  piątek, 24 maj, 2019, 12:54:43 |

  Panie Burmistrzu.
  Szacunek za wsparcie, jakiego udzielał Pan mosińskim OSP.

  • Gość
   czwartek, 6 cze, 2019, 19:05:46 |

   Szkoda tylko że taką pomoc otrzymuje tylko OSP a PSP niestety Nie.

   • JWB
    czwartek, 6 cze, 2019, 22:45:05 |

    OSP utrzymywane jest przez gminę, a PSP (jak sama nazwa wskazuje) z góry przez Państwo i gmina nie ma tu wiele do gadania.

 • polak mały
  sobota, 25 maj, 2019, 20:56:30 |

  Brawo strażacy.

Skomentuj