Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Wojtek Pierzchalski | piątek, 4 gru, 2020 | komentarzy 47

Nowy klub radnych w mosińskiej radzie. „Kredyt zaufania do burmistrza się wyczerpał”

11 radnych Rady Miejskiej w Mosinie podjęło decyzję o zawiązaniu nowego klubu. Jak mówią, ma być to sygnał ostrzegawczy dla burmistrza Przemysława Mielocha. Przewodniczącym klubu został radny Roman Kolankiewicz.

W 21 – osobowej Radzie, klub „OdNowa” będzie miał większość. Jak mówi Roman Kolankiewicz, przewodniczący klubu, w strategicznych obszarach jego członkowie chcą zachować jednomyślność i zachować dyscyplinę w głosowaniach. Radny zaznacza, że decyzje w klubie mają być podejmowane demokratycznie.

– To, co nas skupia w klubie, to troska o dobro Gminy, umiejętność dialogu i demokratycznego rozstrzygania spraw – czytamy w oświadczeniu o powstaniu „OdNowy”. – Sierpniowa sesja, na której Rada Miejska w Mosinie nie udzieliła Burmistrzowi absolutorium jest przełomowym momentem dla naszej Gminy, stało się wtedy jasne, że radni powołani do sprawowania kontroli nad działalnością Burmistrza dostrzegli tak wiele błędów w jego zarządzaniu, że potrzebny był jasny sygnał ostrzegawczy –  dodają radni.

Właśnie między innymi w kwestii głosowania nad absolutorium radni zrzeszeni w klubie chcą zachować jednomyślność. Pozostałymi strategicznymi obszarami dla nowego klubu mają być sprawy planowania przestrzennego czy kwestie budżetowe.

– Rok 2020 nie dawał nadziei na poprawę sytuacji, jako grupa radnych krytycznie oceniających obecne zarządzanie Gminą nie mogliśmy już kontynuować pracy w niezorganizowany sposób i tak narodziła się koncepcja a dalej inicjatywa, aby zawiązać klub – tłumaczą radni „OdNowy”.

Członkowie nowego klubu zapowiadają, że nie chcą być „opozycją totalną”, ale mają zamiar sumiennie pełnić rolę kontrolną Rady wobec burmistrza. – „OdNowa” to sygnał Rady, że kredyt zaufania do Burmistrza Przemysława Mielocha się wyczerpał – zapowiadają członkowie nowego klubu.

Przewodniczącym „OdNowy” został radny Roman Kolankiewicz, wiceprzewodniczącym radny Dominik Michalak. Pozostałymi członkami klubu zostali radni i radne: Elżbieta Jarecka, Małgorzata Kaptur (przewodnicząca Rady Miejskiej), Łukasz Kasprowicz, Michał Kleiber, Marcin Ługawiak, Jan Marciniak, Maciej Patela, Andrzej Raźny i Jolanta Szymczak.

Radni Michał Kleiber i Maciej Patela w wyborach do Rady Miejskiej w 2018 roku startowali z komitetu wyborczego „Wspólnie dla gminy” – tego samego, co burmistrz Przemysław Mieloch. Teraz jednak stają w opozycji do włodarza.

– Od pewnego czasu zacząłem zauważać nieudolność burmistrza w jego działaniach. Mam wrażenie, że wiele rzeczy jest organizowanych po omacku, bez planu – mówi radny Maciej Patela. – Burmistrz Przemysław Mieloch rozmawiał ze mną o inwestycji obejmującej budowę chodników w Borkowicach i ścieżki rowerowej z Borkowic do Drużyny. Te zadania miały być wpisane do budżetu. Jak teraz się okazało, rozmowy z Zarządem Dróg Powiatowych, który zarządza drogą, przy której miałby być chodnik i ścieżka rowerowa, spełzły na niczym. To pokazuje, że gmina nie radzi sobie w sytuacjach, gdy trzeba coś wynegocjować – tłumaczy Maciej Patela.

Wielokrotnie radni wnioskowali o stworzenie i realizację strategii planu uspokojenia ruchu, oraz koncepcji ścieżek rowerowych które są kluczem do poprawy jakości, życia mieszkańców. Przez dwa lata niewiele wydarzyło się w tym kierunku, zapewne aby burmistrz mógł nadal manipulować radnymi jak i budżetem – podkreśla Maciej Patela. – Do tej nieudolności dochodzi nonszalanckie traktowanie radnych przez burmistrza Przemysława Mielocha. Pomimo wielu próśb o dialog, nic się nie zmienia – dodaje radny.

 

Poniżej publikujemy całość oświadczenia o powstaniu nowego klubu:

Nowy klub radnych w Radzie Miejskiej w Mosinie

W dniu 01.12.2020 jedenastu radnych Rady Miejskiej w Mosinie utworzyło Klub Radnych Gminy Mosina “OdNowa”.

Sierpniowa sesja, na której Rada Miejska w Mosinie nie udzieliła Burmistrzowi absolutorium jest przełomowym momentem dla naszej Gminy, stało się wtedy jasne, że radni powołani do sprawowania kontroli nad działalnością Burmistrza dostrzegli tak wiele błędów w jego zarządzaniu, że potrzebny był jasny sygnał ostrzegawczy. Rada nie posunęła się do ostateczności, nie zostało wywołane referendum w sprawie odwołania Burmistrza Przemysława Mielocha. Rok 2020 nie dawał nadziei na poprawę sytuacji, jako grupa radnych krytycznie oceniających obecne zarządzanie Gminą nie mogliśmy już kontynuować pracy w niezorganizowany sposób i tak narodziła się koncepcja a dalej inicjatywa, aby zawiązać klub.

Klub Radnych Gminy Mosina “OdNowa” skupia radnych, którzy w wyborach startowali w różnych komitetach, nie jesteśmy, zatem żadną opcją polityczną a tym bardziej nie zamierzamy być „opozycją totalną” do obecnego włodarza. To, co nas skupia w klubie, to troska o dobro Gminy umiejętność dialogu i demokratycznego rozstrzygania spraw.

„OdNowa” to sygnał Rady, że kredyt zaufania do Burmistrza Przemysława Mielocha się wyczerpał.

Członkami Klub Radnych Gminy Mosina “OdNowa” są następujący radni:

 • Roman Kolankiewicz – przewodniczący
 • Dominik Michalak – zastępca przewodniczącego
 • Elżbieta Jarecka
 • Małgorzata Kaptur
 • Łukasz Kasprowicz
 • Michał Kleiber
 • Marcin Ługawiak
 • Jan Marciniak
 • Maciej Patela
 • Andrzej Raźny
 • Jolanta Szymczak

Przewodniczący

Roman Kolankiewicz

Wasze komentarze (47)

 • Romanm
  piątek, 4 gru, 2020, 14:29:16 |

  Po czynach ich poznamy…

  • wiórecki
   piątek, 4 gru, 2020, 15:33:46 |

   Ocena pracy obecnego Burmistrza w oczach bardzo wielu mieszkańców, w tym i Radnych, jest jednoznacznie negatywna. Potwierdza to również oficjalny ranking. Zatem, jeśli mamy uwierzyć w dobre intencje OdNowy to najzwyczajniej naturalnym, logicznym i pierwszym obowiązkiem Klubu jest obniżenie, i to znaczne, uposażenia tego miernego urzędnika. Domyślam się, że obniżenie pensji do najniższej stawki i tak nie spowoduje samoistnego ustąpienia Mielocha, bo to człowiek miernych ambicji i stołka nie puści. Z pewnością jednak zaoszczędzimy sporo naszych podatków! Taki krok byłby w przypadku każdego kiepskiego urzędnika zupełnie oczywisty. Wotum zaufania i absolutorium (a raczej ich brak) wskazują, że utrzymanie dotychczasowej gratyfikacji za wykonywaną pracę byłby nieetyczny i bulwersujący.

   • karp
    piątek, 4 gru, 2020, 17:09:59 |

    Szanowny Wiórecki,gdybyś wiedział, że za twoje kupowano np.autobus, ale nie od użytkownika, ale od pośrednika i ZUK po przejechaniu 10 km oddawał na złom, to co byś powiedział?Jeszcze musieli inwestować w naprawę kilka tysięcy, by parę km przejechał. Kilometr przejazdu kosztował was(bez paliwa)około 7 tysięcy. Na takie ekstrawagancje stać Mosinę i Dubaj.To było możliwe ze względu brak jakiejkolwiek kontroli i radnych stanowiących osłonę układu zamkniętego. Dlatego kilku pyskaczy się tutaj produkuje w obronie układu.

   • Płotka
    piątek, 4 gru, 2020, 19:39:43 |

    przed wniesieniem projektu uchwały o obniżeniu wynagrodzenia Burmistrza, konieczne byłoby przeprowadzenie u wszystkich radnych, badań w zakresie nietrzymania moczu.

    • Cyc z Madery
     sobota, 5 gru, 2020, 10:51:36 |

     Brawo Płotka! Ale po tych łapkach w w dół widzę, że lud nie kuma o co kaman z tym nietrzymaniem moczu. Otóż jest taki radny, Żwirkiem zwany, który ma właśnie kłopoty urologiczne – zwykle go pędzi do kibelka w mocno newralgicznych momentach. Najczęściej wtedy, gdy nie ma odwagi z otwartą głową i podniesionym czołem zamanifestować swoich poglądów w czasie ważnego głosowania. A nikt jakoś jeszcze nie pomyślał, aby na sali sesyjnej powiesić na ścianie małą skrzyneczkę z szybką do zbicia, a w niej taki męski, dużych rozmiarów i solidny pampers. Dla radnego Żwirka!!! Jak by co, to był to mój pomysł, ale z tantiemów rezygnuję, niech pójdą na chodnik do Borkowic.

  • ela
   niedziela, 6 gru, 2020, 14:05:10 |

   Jak radni przestrzegają w gminie prawa wystarczyło w niedzielę zobaczyć w Krośnie przy tej świetlicy.
   Świenty Mikołaj na całego.
   Panie radny epidemii już nie ma??????

   • karp
    niedziela, 6 gru, 2020, 14:53:24 |

    Co tam Don Riccardo odstawił jakieś jasełka ku swej chwale?

 • jj
  piątek, 4 gru, 2020, 14:40:26 |

  Ruch we właściwym kierunku.
  Referendum w sprawie odwołania Burmistrza Mosiny na wiosnę?

 • Płotka
  piątek, 4 gru, 2020, 14:46:37 |

  Burmistrz który zarządza gminą bez większości w radzie to burmistrz techniczny.
  Skład Klubu jest egzotyczny i wcale – wbrew oświadczeniom i zapewnieniom – nie gwarantuje jednomyślności.To będzie dopiero cyrk.

 • Gość
  piątek, 4 gru, 2020, 15:28:08 |

  Czy to tylko nasza szopka bożonarodzeniowa przekonamy się po kilku głosowaniach Rady.

 • karp
  piątek, 4 gru, 2020, 15:31:03 |

  Skład i przewodniczący obiecujący i życzę powodzenia na nowej drodze.Żal było patrzeć jak niegrypsujący przegrywali głosowania z dilerami(dostawcami do UM i ZUK).Kilkoro spośród członków nowego klubu udzielało dilerom wszelkiej niezbędnej pomocy, więc oni powinni się w ramach pokuty powstrzymać od potraw mięsnych do świąt. Kiedyś w podobnych okolicznościąch przyrody współpracowała z Radą wójt Dopiewa Zofia Dobrowolska. Piszący wtedy pod jakimś dziwnym pseudo TW Magda(obecnie Luboń) tłumaczył narodowi dopiewskiego znaczenie słowa kohabitacja. Tak dosłownie to burmistrz Mieloch będzie miał teraz związek z „niezamężnym partnerem płci przeciwnej.”

 • Gość
  piątek, 4 gru, 2020, 15:49:04 |

  Tak to się zwykle dzieje, że jak zaczyna się ferment, to tworzą się grupy, które za wszelką cenę chcą się odseparować od innych (Tomczak, Waligórski Wiązek, Cebulski) – byle śmierdziało gdzie indziej. Dopóki w nowym klubie nie będzie dyscypliny w głosowaniu, dopóty będziemy mieli takich radnych jak -Raźny, Marciniak, Szymczak, Michalak, Patela – co w kluczowym momencie ochronią swoich niezbyt uczciwych kolegów z rady. WYBORCY PAMIĘTAJĄ

  • Gość
   piątek, 4 gru, 2020, 17:15:16 |

   Prawda,Radni nie reprezentują koleżków z komitetu wyborczego lecz swoich WYBORCÓW.
   Patrzmy im i aktualnemu Burmistrzowi drobiazgowo na ręce.

 • Gość
  piątek, 4 gru, 2020, 16:00:37 |

  karp@ – jaki to obiecujący skład. Kleiber chyba ze 6 lat dochodził do wniosku, że Mieloch to nie jego bajka. Radny Patela rzucił zabawki bo Burmistrz nie załatwił mu drogi(sam nie mówi co trzeba było zrobić aby ta droga z chodnikiem była – rozmowy z ZDP to wyższa szkoła jazdy). Marciniaka jak startował na burmistrza smarowała w pewnym mosińskim paszkwilu red. Szymczak.Przewodniczący i wice dużo mówią ale bez konkretów zarządczych. Radny Raźny jest politycznie niewyraźny. Radny Kasprowicz jako dziennikarski kombatant stępił sobie zęby i nie jest tym co kiedyś. Jestem ciekaw kiedy Przewodniczący Klubu rozsiądzie się dla nagrania Vlogu w wygodnym fotelu w gabinecie Burmistrza.

  Chcecie odwołać Mielocha ? Nie macie kandydatów, bo ci o których myślicie maja kwalifikacje na miarę sołtysa lub przewodniczącego zarządu osiedla.
  I to by było na tyle.

  • Michał Kleiber
   piątek, 4 gru, 2020, 20:01:45 |

   @Gość – ponieważ wywołał mnie Pan/Pani do tablicy odpowiem odnośnie motywacji i 6 lat, ponieważ zupełnie rozmijamy się z prawdą (szanuję Pana/Pani zdanie), ale niestety prawda jest inna. Najważniejsze głosowania tej kadencji, w których brałem udział. Budżet 2019 za, budżet 2020 przeciw, wotum zaufania 2020 przeciw, absolutorium 2020 przeciw. Podsumowując na 4 kluczowe głosowania 1 x za, 3 x przeciw. Dość osobliwie jak na kogoś kto 6 lat dochodzi do wniosku :). Mówić można wiele, ale głosowania ostatecznie oddzielają chłopców od mężczyzn :). Odnośnie moich decyzji dotyczących wyboru komitetu w wyborach (uważam partyjniactwo na szczeblu samorządowym za szkodliwe) słów kilka. 9 lat wstecz plan był prosty, odsunąć od władzy Panią Springer, narzędziem do tego była informacja, a głównie Czas Mosiny. Kolportowanie tysięcy gazet od skrzynki do skrzynki, to były setki kilometrów, za dnia, w nocy, czasem w deszczu, czasem mrozie. Ta informacja była skuteczna i doprowadziła do zmiany burmistrza w 2014 r. W wyborach wybieramy z reguły mniejsze zło. Dla mnie poparcie człowieka z obozu P. Springer nie było możliwe, podobnie jak człowieka którego nie znałem (Pana Jerzego Rysia). Został więc obecny burmistrz. W 2018 znów kandydat z byłego obozu Pani Springer (Robert Borkiewicz), mimo mojej sympatii był człowiekiem anonimowym, a grupę skupioną dookoła Pana Jana Marciniaka w moim okręgu wyborczym reprezentowała Pani Małgorzata Kaptur (do której żywię ogromny szacunek i wobec której zachowuję lojalność od dekady), nie byłem w stanie wyobrazić sobie startu z jednej listy i walki o mandat…., a oczywiste było dla mnie, że lista której przewodziła Pani Małgorzata Kaptur da jej bez mojej obecności 100 % mandat, więcej list do wyboru nie było, chyba, że liczymy PiS, ale to dla mnie abstrakcja i nie ma takiej możliwości:):):). Podsumowujac coś trzeba było wybrać metodą negatywnej eliminacji. To tak w telegraficznym skrócie. Gdyby śledził Pan/Pani komisje i sesje, to od połowy poprzedniej kadencji wielokrotnie wchodziłem w spór z burmistrzami, w sposób jasny i klarowny wykazując dezaprobatę do decyzji. Raz jeszcze…. kluczowe głosowania 1 x za i 3 x przeciw. Mam nadzieję, że to choć trochę przybliżyło prawdę, motywacje i jak to wyglądało od kuchni:):) Wystarczy zapytać, odpowiem, jestem prostolinijnym człowiekiem, który wali prosto z mostu, bez względu na cenę.

   • karp
    piątek, 4 gru, 2020, 20:43:56 |

    Wierzę, że radny Kleiber wchodził w spór z burmistrzami w dobrej wierze. Zaobserwowałem wśród dilerów zjawisko sporu pozornego. Waldemary krytykowały burmistrza, później wniosek o 5 minut przerwy, szybki dil i zawsze głosowanie za.
    W rezultacie lewa ręka Pyzy je wygrywał i mam nadzieję, że jasna strona mocy zacznie mieć więcej do powiedzenia. Co do pani Kaptur to racja, bo 90 % prawdziwej informacji, a nie vlogowej propagandy to skutek jej interpelacji i zapytań. Jakoś wsparcie wśród kolegów zbyt duże nie było…

    • Sentinel
     wtorek, 8 gru, 2020, 3:03:19 |

     Karpiu Ty Knurze, zaplusowałem twój komentarz
     Skandal!

     • karp
      wtorek, 8 gru, 2020, 10:14:57 |

      Tylko baran-ctrlv+ctrlc może tak mylić gatunki.
      Więcej swoimi słowami.

   • JWB
    piątek, 4 gru, 2020, 21:00:40 |

    Uczciwy, odważny, ludzki. Panie Michale za to szacunek. Oby więcej takich osób w Mosinie.

  • obserwator
   niedziela, 6 gru, 2020, 19:12:23 |

   @Gość, a może Ryś będzie kandydował? W ocenie wielu sprawdził się na tym stanowisku, gdyby go nie wykiwano pewnie nawet jako zastępca więcej mógł zaoferować niż Mieloch.

   • karp
    niedziela, 6 gru, 2020, 19:27:08 |

    Dał się wykiwać.Pisałem wtedy, że kto zastępcy nie przeciągnie za koniem, sam zostanie przeciągnięty i się sprawdziło.

   • GOŚĆ
    poniedziałek, 7 gru, 2020, 13:18:54 |

    O to należy go zapytać. Miał potknięcia jak każdy, ale w obecnej chwili wydaje się być najlepszym kandydatem. Zastępcy godni zaufania wyborców też są na horyzoncie mosińskiej polityki.

   • Zoil
    poniedziałek, 7 gru, 2020, 22:10:17 |

    To byłby numer, gdyby były burmistrz żegnał burmistrza nieudacznika, przywracając ład i porządek w mosińskim magistracie. Mosina potrzebuje tego, jak kania deszczu.

    • z mosiny
     czwartek, 10 gru, 2020, 18:29:40 |

     Taki wstrząs przydałby się w Mosinie. Patrząc na to, co się dzieje w gminie, takie rozwiązanie może być jednym z najlepszych pomysłów. Sprawy nabrzmiały jak niechciany wrzód, więc może koniec tego gadania i należy zabrać się za referendum.

     • Gość
      czwartek, 10 gru, 2020, 18:43:08 |

      Referendum moim zdaniem jest nieuniknione. Dzisiaj trzeba je tylko dobrze przygotować i rozegrać.Nadal stawiam na wiosenny termin.
      Ten Burmistrz musi odejść.

 • karp
  piątek, 4 gru, 2020, 17:01:46 |

  Co chciałbyś 11 osobowego klubu Waldemary&Funny Bunnies i tonę żwiru w ramach składki członkowskiej? Niektórym przecież jako były ministrant (prawie ksiądz)zadałem pokutę.
  Jeśli powstrzymają się od mięsa, to będzie dobrze.

 • Kazik
  piątek, 4 gru, 2020, 17:43:21 |

  Jesteśmy za zmniejszeniem pensji burmistrza. Same tylko problemy obiecał współpracę a robi dalej co robi gówno nic więcej

 • Kazik
  piątek, 4 gru, 2020, 17:44:45 |

  Radni ogarnijcie się odwołajcie go ze stołka!!!!! Wielka szkoda dla gminy nie widzicie ze nie nadaje się na tą funkcje

 • Gość
  piątek, 4 gru, 2020, 19:10:09 |

  Czyli szczury uciekaja z tonacego okrętu.I liczą na to że jednak sie uratuja.Cały ten bajzel jest do likwidacji.Potrzeba nowych kompetentnych i młodych ludzi.

  • zezam
   piątek, 4 gru, 2020, 20:14:36 |

   KWW WSPÓLNIE DLA GMINY nadal popiera swojego Burmistrza MIELOCHA Przemysława?

   • Gość
    piątek, 4 gru, 2020, 21:03:20 |

    Liczba radnych z tego ugrupowania co go jeszcze popierają maleje.

   • jj
    poniedziałek, 7 gru, 2020, 15:43:35 |

    Czekamy na sprawozdanie z realizacji programu wyborczego KW „Wspólnie dla gminy” ża minione dwa lata.

    • Gość
     poniedziałek, 7 gru, 2020, 16:49:41 |

     Roman przed wyborami trafnie go ocenił. I się nie pomylił.

 • Russian party in Kamaz
  piątek, 4 gru, 2020, 19:15:33 |

  Krąg niezadowolonych rośnie i to mnie wcale nie dziwi. O aktualnym tak zwanym burmistrzu napisano już wiele w internecie i trudno coś więcej dodać. Manipulant, kłamca, fałszywy kapłan, pozorant i lawirant. Tak go widzę. Jest logiczny jak baba. Jedno myśli, drugie mówi, trzecie robi. Tylko, że baba to ma instynkt dany przez naturę, który ją do celu prowadzi. A ten nasz boski przewodnik prowadzi gminę na manowce. Fasadowe inwestycje nic nie wnoszące w rzeczywistość. Najważniejsze, że jest dofinansowanie. W urzędzie burdel zrobił, fachowcy odeszli a na każdego musiał trzech zatrudnić, bo sobie nie radzili. Mobbing szaleje, a on do kościółka biega nieskalany. Szkoda pisać o nim. Jednocześnie nie bardzo widzę tą nową inicjatywę. Przepraszam, ale duet Kaptur & Kasprowcz mieliście już swojego burmistrza w urzędzie. Miałeś złoty róg, teraz ostał ci się ino sznur. Tak to leciało chyba? Szymczak, Jarecka i Raźny? Nic nie wnoszą do tej rady. A Patela to mnie w ogóle dziwi. Wierna szabelka jednak w opozycji. No cóż, na opamiętanie zawsze jest czas, lepiej późno niż wcale. OK. Tylko może jednak podarujmy sobie te ścieżki rowerowe. Są ważniejsze problemy w tej gminie. I za te rzeczy należy usunąć tego oszusta. A negocjować do ZDP to najlepiej samem jechać. Gmina całego świata nie zbawi. Szpital dotuje, rondo na wojewódzkiej będzie budować i co jeszcze? Kolejarzom parking buduje. Zaraz wojsko będzie utrzymywać. A przepraszam, sztandar za gminne pieniądze dla biednych wojaków już ufundowano. Proszę zawczasu powiedzieć też kogo macie w alternatywie na burmistrza, bo ja na Marciniaka czy Borkiewicza nie zagłosuję. O Marciniaku nie chce mi się pisać, a Borkiewicz z drzewa się urwał. Podczas raportu o stanie gminy tylko zbłaźnił się.
  Aha i najpierw proszę rozliczyć nieuczciwych radnych, bo tacy też są. Kto ma wiedzieć to wie. Kto nie wie ten ślepiec. Pewnie żwir do oka wpadł.

  • Jan
   piątek, 4 gru, 2020, 19:45:07 |

   Tłumaczenie radnych klubowych dość mętne. Trzymam kciuki za inicjatywę, ale nie za bardzo wierzę w szczerość intencji. Burmistrz mierny, radni też mierni. Polecam oglądanie sesji online. Odkąd one są moja wiedza na temat samorządu mocno się poszerzyła. Niestety uzmysłowiło mi to jakie mamy bagno. Każdy tylko swoje interesiki kreci. Prawdziwych społeczników jest zaledwie kilku. Pozdrowienia dla pana Michalaka. To chyba najsensowniejszy człowiek. Powodzenia!

 • Jacek
  piątek, 4 gru, 2020, 19:27:33 |

  Czekamy na referendum! Jaknajszybciej!

 • Gość
  piątek, 4 gru, 2020, 20:42:25 |

  Kolejny cyrk a w nim te same małpy, zawsze te same zużyte pomysły i teksty rodem z Orwella. Zdjąć burmistrza i co wtedy? Nie ma żadnego pomysłu na władzę tylko burza i bitewka o władzę. Skrajności i klub geriatryków. Zmienić Radę i odetchniemy!

 • kiwi
  piątek, 4 gru, 2020, 21:10:14 |

  No to już niedługo nadejdzie dzień próby. Głosowanie nad odwołaniem Żwirka i radnego z Czapur. Jest was 11. Szach mat. Zobaczymy ile jesteście warci nasi radni.

 • Płotka
  piątek, 4 gru, 2020, 21:12:30 |

  kiwi@ – najpierw wizyta u urologa !

 • karp
  piątek, 4 gru, 2020, 21:37:49 |

  Ten artykuł w Barbórkę, to nie najlepszy prezent dla radnego górnika żwirowego. Lepszy miał na imieniny, kiedy to burmistrz podesłał mu TVP Poznań. Trochę niektórzy u was nie doceniają zmian. U mnie, nawet gdyby jakiś radny naruszył art.24 f, to szanse na to że wyjdzie na światło dzienne jest nikłe.
  W Dopiewie obowiązuje prawo omerty i Przewodniczący nie sprawdzi czy czasami to on sam nie dostarcza artykułów do urzędu.Takim kawałkiem Dopiewa w Mosinie są wasze ZUKI/PUKI, gdzie kulturę korporacyjną zaprowadzał twórca dopiewskiego braku kultury politycznej. Nawet jeśli nowy prezes ma taki zamiar, to dużo wody w Warcie upłynie, zanim to się stanie. Zmiany w Radzie przyszły trochę późno, bo teraz Komisja Rewizyjna może znaleźć przy dużym szczęściu na instalacji Clean City w Mnichach.

 • eva
  piątek, 4 gru, 2020, 23:02:44 |

  Napiszę krótko NARESZCIE, skład i postawa tych radnych akurat daje nadzieję na rozsądek, racjonalność i zmiany na lepsze.Trzymam mocno kciuki.

 • karp
  piątek, 11 gru, 2020, 10:46:58 |

  W związku z posądzeniem o sztamę z burmistrzem Mielochem, krótkie oświadczenie karpia.
  Gdyby karp współpracował natenczas z burmistrzem,to manifest burmistrza w obronie złodziejstwa na ostatniej sesji byłby taki:Natenczas złodzieja nie oddam, bo to mój złodziej i w dodatku złodziej głosujący. Ponadto jeśli nie natenczas, to później mógłby zacząć sypać.Koniec oświadczenia.

 • karp
  piątek, 11 gru, 2020, 11:06:23 |

  Prawie koniec. Na koniec dodałbym. Będę go bronił, jak Rzeczpospolitej Mosińskiej, bo jumał nie tylko dla siebie.
  Bardziej wiarygodne, czy mniej niż oświadczenie burmistrza?

 • Obiektywny
  piątek, 11 gru, 2020, 19:25:29 |

  Nazywanie Mielocha burmistrzem to straszne nadużycie, co prawda jeszcze piastuje ten urząd, ale miejmy nadzieję że już niedługo.

 • Płotka
  piątek, 11 gru, 2020, 19:46:56 |

  Pan Mieloch będzie burmistrzem do końca kadencji i jeszcze następną, to ja, Płotka Wam mówię.Pan Mieloch nie ma żadnej konkurencji, a co do jego dotychczasowych działań i dokonań to odsyłam do ostatniego numeru Informatora Mosińskiego.

  • figa
   sobota, 12 gru, 2020, 11:00:46 |

   Masz rację,w gminie nie ma większego jajcarza

 • Maria
  piątek, 11 gru, 2020, 23:29:12 |

  Ano właśnie, o ile mi wiadomo, ponad sześć milionów pozyskanych środków (na budowę zbiornika retencyjnego), to nie zasługa pana Mielocha, ale jego poprzednika. W informatorze słowa nie ma na ten temat. To nie zasługa obecnego burmistrza. Pan Mieloch stał się beneficjentem starań burmistrza Rysia. Pan Mieloch bez mrugnięcia okiem przypisał sobie zdobycie tych środków.

Skomentuj