Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 17 gru, 2020 | komentarze 2

Finałowe skarbonki WOŚP powstają w Mosinie

185 000 sztuk – tyle tekturowych skarbonek wyprodukowała Stora Enso na 29. Finał WOŚP. Skarbonki zostały wyprodukowane w Zakładzie Stora Enso w Mosinie.

Stora Enso od 23 lat gra z Orkiestrą!

W obecnej sytuacji związanej z Covid-19 puszka powstała „w milczeniu”, a jej oficjalna prezentacja odbyła się w zaciszu Fundacji WOŚP. Tekturowe skarbonki, które są nieodłączną częścią Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zapisały się w świadomości darczyńców oraz pomogły zbudować zaufanie Polek i Polaków do największej w Polsce zbiórki publicznej. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, każdego roku dziesiątki milionów złotych trafiają do bezpiecznego wnętrza kultowych skarbonek, zasilając tym samym konto Orkiestry.

– Zrobiliśmy wszystko, aby najbliższy, 29. Finał był kolorowy i radosny. W obecnych czasach jest to nam bardzo potrzebne. Ten kolor i optymizm widoczne są na przepięknych tekturowych puszkach, wyprodukowanych przez Stora Enso – mówi Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

– Barwy tegorocznej skarbonki napawają nas ogromnym optymizmem i wierzymy, że grając razem pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Jak każdego roku, cieszyliśmy się na spotkanie z Jurkiem na terenie Stora Enso. Jednak ze względów bezpieczeństwa premierowa produkcja skarbonek nie mogła się odbyć w dotychczasowej formule. Współpraca z WOŚP jest dla nas niezwykle istotna. Dzięki niej, wartości Stora Enso „Czyń to, co dobre dla ludzi oraz planety” mają wyjątkowe znaczenie, szczególnie w obecnej sytuacji – mówi Tomasz Żebrowski, Prezes Zarządu Stora Enso Poland S.A.

Finałowe skarbonki zostały wyprodukowane w Zakładzie Stora Enso w Mosinie. Jako światowy lider w dostarczaniu rozwiązań odnawialnych, Stora Enso wierzy, że już wkrótce będzie możliwe całkowite odejście od materiałów na bazie surowców kopalnych. Może się to udać dzięki wzrostowi wrażliwości ekologicznej w społeczeństwie. Skarbonka służy nie tylko ludziom, a także całej naszej planecie. W tym przypadku Stora Enso działa ramię w ramię z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zadbają o to, by po zakończeniu Finału tekturowe skarbonki trafiły do ponownego przerobu.

W tym roku suma skarbonek przekazanych Orkiestrze przez Stora Enso przekroczyła 3 000 000 sztuk.


29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia 2021 roku, a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup zakup najnowocześniejszych urządzeń dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również poprzez kanały elektroniczne.

Puszka WOŚP - Tekturowa skarbonka

Tekturowa skarbonka wyprodukowana w Zakładzie Stora Enso w Mosinie

źródło: Stora Enso w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Postronny
    czwartek, 17 gru, 2020, 18:10:46 |

    Fajnie wiedzieć, super sprawa! :)

  • Gość
    środa, 27 sty, 2021, 13:34:04 |

    W Mosinie produkują skarbonki czy w Łodzi ?

Skomentuj