Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Weronika Zwierzchowska | sobota, 3 lp., 2021 |

Fotorelacja – Pałac w Rogalinie i Rogaliński Park Krajobrazowy

Letnie dni zachęcają do aktywnego wypoczynku. Miejsc do spacerów nie brakuje, jednak warto zacząć od zwiedzania okolicy i wybrać się na spacer do Rogalińskiego Parku Krajobrazowego i Pałacu w Rogalinie.

Celem utworzenia, w 1997 roku, Rogalińskiego Parku Krajobrazowego była ochrona, jednego z największych w Europie, skupisk dębów szypułkowych. Obszar Parku to 12 220 ha. Obejmuje on ponad 1000 drzew rosnących w dolinie Warty. Najpopularniejsze dęby znajdujące się na tym terenie to Lech, Czech i Rus oraz Edward.

Pałac w Rogalinie, szczególnie w miesiącach letnich, przyciąga wielu turystów z różnych części Polski, ale też z zagranicy. Jego historia sięga drugiej połowy XVIII wieku. Nieopodal pałacu, w 1820 roku wybudowana została kaplica, która jest kopią rzymskiej świątyni Maison Carree w Nimes. Kaplicę i mauzoleum można zwiedzać w soboty i niedziele.

Skomentuj