Berdychowski Volkswagen - id5
Weronika Zwierzchowska | sobota, 3 lip, 2021 |

Fotorelacja – Pałac w Rogalinie i Rogaliński Park Krajobrazowy

Letnie dni zachęcają do aktywnego wypoczynku. Miejsc do spacerów nie brakuje, jednak warto zacząć od zwiedzania okolicy i wybrać się na spacer do Rogalińskiego Parku Krajobrazowego i Pałacu w Rogalinie.

Celem utworzenia, w 1997 roku, Rogalińskiego Parku Krajobrazowego była ochrona, jednego z największych w Europie, skupisk dębów szypułkowych. Obszar Parku to 12 220 ha. Obejmuje on ponad 1000 drzew rosnących w dolinie Warty. Najpopularniejsze dęby znajdujące się na tym terenie to Lech, Czech i Rus oraz Edward.

Pałac w Rogalinie, szczególnie w miesiącach letnich, przyciąga wielu turystów z różnych części Polski, ale też z zagranicy. Jego historia sięga drugiej połowy XVIII wieku. Nieopodal pałacu, w 1820 roku wybudowana została kaplica, która jest kopią rzymskiej świątyni Maison Carree w Nimes. Kaplicę i mauzoleum można zwiedzać w soboty i niedziele.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 7)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo