Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 18 lip, 2021 |

Na rynku w Mosinie trwa zbiórka krwi

Do godziny 14:00 w niedzielę można oddawać krew na rynku w Mosinie.

– Zbieramy krew dla trzech osób: dla Marii Prałat – byłej nauczycielki szkoły podstawowej w Mosinie, Grażyny Lisienieckiej i dla 10-letniego Hipolita. Zebrana krew z innych grup trafi do banku krwi – mówi Ewa Kończal-Kurowska z Fundacji Wojtusiaki.

By oddać krew, wystarczy okazać dokument ze zdjęciem, ale warto pamiętać o kilku innych zasadach.
– Przychodzimy nawodnieni – przy wysokiej temperaturze minimum 1,5 litra wody i najedzeni lekkim, nietłustym posiłkiem – wylicza Ewa Kończal-Kurowska. Więcej na Facebooku fundacji tutaj.

Od rana zbiórka na Placu 20 Października cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. –Przyszło dzisiaj na pewno około 40 osób – szacuje Ewa Kończal-Kurowska.

–Mogę oddawać krew, więc pomogę – to nie jest pierwszy raz, kiedy oddaję krew, zawsze staram się być kiedy jest zbiórka w Mosinie – mówi Sylwia, mieszkanka Mosiny. – Dawno nie oddawałem, a chciałbym dalej pomagać – zapewnia Kamil, który oddał już 5 litrów krwi. – Obiecałem sobie, że przynajmniej raz w roku gdzieś będę oddawał krew. Nie mam obaw przed oddawaniem, nie boję się igły, więc to żaden problem – śmieje się Kamil.

Za tydzień, 25 lipca od 9:00 Wojtusiaki będą zbierać krew w Luboniu przy centrum handlowym Pajo.

Zbiórka krwi na rynku w Mosinie.

Zbiórka krwi na rynku w Mosinie.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj