Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 22 kwi, 2014 |

Polała się krew, bo „ratowanie życia mamy we krwi”

Tradycyjnie jak każdego roku w kwietniu pod hasłem „Ratowanie życia mamy we krwi”, w ZSR w Grzybnie znów „polała” się krew. Już od kilku lat uczniowie i pracownicy szkoły honorowo oddają krew potrzebującym. 7 kwietnia 2014 zaparkował przed szkołą autokar – Mobilny Punkt Poboru Krwi. 39 osób zgłosiło się by zostać dawcą tego jedynego w swoim rodzaju leku. Niestety tylko 16 osób przeszło przez gęste sito weryfikacyjne. Razem uzbieraliśmy 7,200 ml krwi.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Wszyscy mamy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku i okazania bezinteresownej pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Strach ma wielkie oczy i często staje się silnym hamulcem, a przecież przed czynieniem dobra nie powinno nas nic powstrzymywać.

Polała się krew od Honorowych Krwiodawców

Polała się krew od Honorowych Krwiodawców

Każdy krwiodawca oprócz satysfakcji może mieć wymierne korzyści z oddania krwi. Za każdym razem jest badany przez lekarza, dzięki czemu często udaje się rozpoznać chorobę nadciśnieniową, która długo przebiega bezobjawowo. Otrzymuje wyniki badań laboratoryjnych tj. morfologię krwi, grupę krwi, testy na obecność niektórych chorób wirusowych. Już nie wspomnę o kilku tabliczkach czekolady i dniu wolnym od pracy czy zajęć, (co oczywiście jest drugoplanowe).

W organizmie dorosłego człowieka jest około 5,5 l krwi, a jednorazowo pobiera się około 450 ml, w razie jakiegoś stanu dyskomfortu donacja zostaje przerwana.

Pozdrawiamy wszystkich obecnych i przyszłych krwiodawców, pozostając z nadzieją, że znów za rok razem komuś pomożemy.

Beata Maciejewska

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj