Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 14 sty, 2021 | 1 Komentarz

Strażacy z OSP Pecna w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym

Wczoraj (13.01) w Urzędzie Miejskim w Mosinie doszło do podpisania trójstronnego porozumienia w sprawie przedłużenia umowy włączenia jednostki OSP Pecna do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w Poznaniu.

– Przynależność naszych jednostek do KSRG to nie tylko możliwość pozyskania dodatkowego sprzętu i środków finansowych z budżetu państwa, ale także sposobność do ciągłego podnoszenia wartości bojowej jednostki. Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Druhnom i druhom z OSP Pecna gratulujemy wysokiego poziomu wyszkolenia, który m.in. wpłynął na decyzję o przedłużeniu umowy na kolejne 5 lat po dokonaniu weryfikacji jednostki na podstawie dotychczasowych wyjazdów i udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych – poinformował Jarosław Dobicki Komendant Straży Miejskiej w Mosinie.

Ochotnicze Straże Pożarne aby zostać włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego muszą posiadać co najmniej jeden średni lub ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy, 12 wyszkolonych ratowników, skuteczny system łączności powiadamiania i alarmowania, oraz urządzenia łączności w sieci radiowej systemu na potrzeby działań ratowniczych. Dodatkowo jednostki OSP powinny mieć na swoim wyposażeniu zestaw do kwalifikowanej pierwszej pomocy, co najmniej 4 komplety aparatów ochrony dróg oddechowych, a także zestaw hydrauliczny.

wóż strażacki OSP Pecna podczas Dni Mosiny

Wóz strażacki OSP Pecna (Dni Mosiny 2019)

OSP Pecna w trakcie DNI MOSINY 2019

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Badylarz
    sobota, 16 sty, 2021, 0:10:11 |

    Dekoder dla NICH

Skomentuj