Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | czwartek, 14 sty, 2021 | 1 Komentarz

Strażacy z OSP Pecna w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym

Wczoraj (13.01) w Urzędzie Miejskim w Mosinie doszło do podpisania trójstronnego porozumienia w sprawie przedłużenia umowy włączenia jednostki OSP Pecna do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w Poznaniu.

– Przynależność naszych jednostek do KSRG to nie tylko możliwość pozyskania dodatkowego sprzętu i środków finansowych z budżetu państwa, ale także sposobność do ciągłego podnoszenia wartości bojowej jednostki. Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Druhnom i druhom z OSP Pecna gratulujemy wysokiego poziomu wyszkolenia, który m.in. wpłynął na decyzję o przedłużeniu umowy na kolejne 5 lat po dokonaniu weryfikacji jednostki na podstawie dotychczasowych wyjazdów i udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych – poinformował Jarosław Dobicki Komendant Straży Miejskiej w Mosinie.

Ochotnicze Straże Pożarne aby zostać włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego muszą posiadać co najmniej jeden średni lub ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy, 12 wyszkolonych ratowników, skuteczny system łączności powiadamiania i alarmowania, oraz urządzenia łączności w sieci radiowej systemu na potrzeby działań ratowniczych. Dodatkowo jednostki OSP powinny mieć na swoim wyposażeniu zestaw do kwalifikowanej pierwszej pomocy, co najmniej 4 komplety aparatów ochrony dróg oddechowych, a także zestaw hydrauliczny.

wóż strażacki OSP Pecna podczas Dni Mosiny

Wóz strażacki OSP Pecna (Dni Mosiny 2019)

OSP Pecna w trakcie DNI MOSINY 2019

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 1)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Badylarz
    sobota, 16 sty, 2021, 0:10:11 |

    Dekoder dla NICH

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +2 (Głosujących: 2)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo