Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc WGN Nieruchomości
Weronika Zwierzchowska | wtorek, 3 maj, 2022 | komentarze 2

Mieszkańcy Rogalinka doczekają się budowy ulicy Sikorskiego?

Przejeżdżając przez Rogalinek przy głównej ulicy można zauważyć banery wywieszone przez mieszkańców. Informują o proteście związanym z brakiem działań na ulicy Sikorskiego. Mieszkańcy domagają się przede wszystkim odwodnienia. Sprawa ciągnie się już od 10 lat, a droga po każdych opadach deszczu jest zalewana.

Problemem na Sikorskiego jest nie tylko woda deszczowa, lecz także nierówności. W związku z budową nowego mostu, niektórzy kierowcy skracają drogę lub objeżdżają tamtędy korek. Z drugiej strony ulica Sikorskiego jest alternatywą, kiedy na ulicy Mostowej doszłoby do wypadku. Mieszkańcy narzekają, że nie mogą poruszać się ulicy, dzieci wracające ze szkoły mają utrudniony powrót, a osoby niepełnosprawne poruszające się nawet na elektrycznych wózkach nie mogą wyjechać z domu.

Jak podkreśla radna Ewelina Dudek, sprawa budowy przeciąga się od wielu lat. W 2018 roku złożyła ona interpelację, z odpowiedzi wynikało, że już wtedy projekt był gotowy i miały rozpocząć się prace. Tak się nie stało jednak do dziś. W budżecie gminy projekt zatytułowany jest jako Odwodnienie ulicy Sikorskiego i Podgórnej, takie określenie nie do końca precyzuje zakres i miejsce wykonywanych robót. Najważniejszy element budowy kolektora deszczowego ma zostać umieszczony w miejscach prostopadłych ulic Podgórnej i Krótkiej do Mostowej. Kiedy ten etap zostanie zrealizowany będzie możliwe odwodnienie ulicy Sikorskiego i  Północnej.

– Ta inwestycja miała zostać zrealizowana przy okazji odwodnienia mostu za jedną inwestycją WZDW za pośrednictwem firmy Skanska. Niestety nie wiadomo jak przebiegały rozmowy między gminą Mosina a WZDW kilka lat wstecz i kto nie doprowadził sprawy do końca. Teraz postępowanie w planie zamówień publicznych na 2022 rok zostało ujęte. Upłynął już termin składania ofert,  a środki w budżecie gminy są na tę inwestycję zabezpieczone – mówi radna Ewelina Dudek.

Budowa części kolektora deszczowego przy drodze nr 431, czyli ulicy Mostowej jest małym etapem, ale bez niego nie jest możliwe odwodnienie ulic.

Ulica Sikorskiego w Rogalinku po deszczu.

Woda z ulicy wlewa się na posesję.

Mieszkańcy Rogalinka protestują. Domagają się budowy ulicy Sikorskiego.

Ulica Sikorskiego jest zalewana po każdych opadach, pierwszym etapem budowy jest jej odwodnienie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 4)

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  wtorek, 3 maj, 2022, 14:32:10 |

  W tej kadencji budowa powinna mieć patrona. zWiązek oczywisty.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +9 (Głosujących: 9)
 • Marlena
  wtorek, 3 maj, 2022, 21:33:21 |

  Przecież najpierw wodociąg w lesie i droga a później inni…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +6 (Głosujących: 8)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo