Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 5 lip, 2023 |

Nad region nadchodzą burze! Ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne m.in. dla regionu Mosiny i Puszczykowa. Prognozowane są burze z gradem. Stopień zagrożenia wynosi 2, co oznacza wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. IMGW, Polscy Łowcy Burz oraz inne serwisy meteorologiczne jednogłośnie alarmują przed dzisiejszymi ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Prognozy meteorologiczne wskazują na możliwość burz towarzyszących silnym opadom deszczu, które mogą wynosić od 20 mm do 35 mm. Dodatkowo, spodziewane są porywy wiatru o prędkości nawet do 90 km/h, a lokalnie mogą wystąpić porywy do 100 km/h. Istnieje również ryzyko wystąpienia opadów gradu.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać do godziny 22:00 w dniu dzisiejszym. Aktualnie w Mosinie i okolicach panuje upalna pogoda, ale już można odczuć silniejsze porywy ciepłego wiatru.

Istnieje ryzyko licznych strat materialnych oraz uszkodzeń drzew i infrastruktury. Mogą wystąpić również przerwy w dostawie energii elektrycznej, nie wykluczone są też utrudnienia komunikacyjne.

Należy również pamiętać o bezpieczeństwie podczas burzy i unikaniu narażania się na niebezpieczeństwo. Zaleca się zabezpieczenie samochodów oraz przedmiotów na dachach, balkonach i podwórkach, które mogą być narażone na działanie silnego wiatru.

Prognoza prędkości porywów wiatru [km/h] w środę 5 lipca 2023 r. o godz. 19:00 wg modelu Alaro 4k. |

Prognoza prędkości porywów wiatru [km/h] w środę 5 lipca 2023 r. o godz. 19:00 wg modelu Alaro 4k. | http://meteo.imgw.pl/. Wyraźnie zaznaczona strefa frontu z bardzo silnymi porywami wiatru.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj