Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 9 paź, 2023 | 1 Komentarz

Policjanci w Mosinie złapali złodzieja. Kradł na ogródkach działkowych

Policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie zatrzymali 21 – letniego mężczyznę, mieszkańca Kościana, podejrzanego o włamanie do altany na terenie ogródków działkowych przy ulicy Mocka. W trakcie czynności wyszło na jaw, że może mieć związek również z innymi włamaniami, których dokonał tego samego dnia. Sprawca za swój czyn usłyszał już zarzuty, a śledczy poszukują innych pokrzywdzonych osób.

3 października br. policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie otrzymali zgłoszenie od właściciela altany znajdującej się na terenie ogródków działkowych, dotyczące kradzieży z włamaniem. – Pokrzywdzony poinformował funkcjonariuszy o tym, że nieznany sprawca wszedł do domku i ukradł różne przedmioty. Łupem złodzieja były głównie drobne elektronarzędzia – poinformowała Marta Mróz z Komendy Miejskiej w Poznaniu.

Policjanci z Mosiny zajęli się sprawą i już dwa dni po zgłoszeniu operacyjnie ustalili sprawcę i odzyskali część zrabowanego mienia. – Okazało się, że mężczyzna przyjechał na „gościnne występy”, aż z Kościana. Został on zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.

Śledczy ustalili, że tego samego dnia 21-latek włamał się również do innych altan ogrodowych. W związku z tym policjanci poszukują osób pokrzywdzonych. Przypominamy, że zdarzenie miało miejsce 3 października br. na terenie ROD przy ul. Mocka w Mosinie.

Kontakt do komisariatu w Mosinie: 47 77 148 30 w godz. 8.00 – 16.00, kom. 500 107 120 czynny całą dobę, e-mail: dyzurny.mosina@po.policja.gov.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    środa, 11 paź, 2023, 16:51:34 |

    Pierwszy raz od 25 lat kogoś złapali. Wybory widać idą.

Skomentuj