Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 12 sty, 2023 | 1 Komentarz

Pożar lakierni w Stęszewie. Rozszczelnieniu uległ zbiornik z kwasem solnym

Na początku stycznia na terenie jednej z firm w Stęszewie wybuchł pożar. Z racji, iż doszło do rozszczelnienia zbiornika z kwasem solnym, na miejsce wysłano specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

Do pożaru lakierni doszło 4 stycznia, po godzinie 2 w nocy. Akcja gaśnicza płonącej lakierni rozpoczęła się błyskawicznie po przyjeździe strażaków na miejsce. – Pierwsze przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy, zastały w pełni rozwinięty pożar w jednej z hal przy ul. Wrocławskiej – podaje  asp. sztab. Paweł Ruskowiak z JRG-9 w Mosinie. – Kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o podaniu trzech prądów wody na palącą się lakiernię oraz dwóch prądów wody w obronie na bezpośrednio przyległą halę do galwanizacji elementów metalowych – dodaje.

– W wyniku szybkiego rozprzestrzeniania się pożaru, rozszczelnieniu uległ jeden ze zbiorników z 15% wodnym roztworem kwasu solnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno- ekologicznego z JRG 6, która uszczelniła uszkodzony zbiornik oraz ograniczyła wyciek substancji. Po zakończonych działaniach miejsca objęte pożarem zostały sprawdzone i przegarnięte przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego i zalane wodą – informuje strażak.

Do działań gaśniczych zadysponowano 18 jednostek z: OSP Stęszew, OSP Strykowo, OSP Dopiewo, SA PSP w Poznaniu, JRG -7, JRG – 6. Na miejsce wezwana została również policja oraz pogotowie energetyczne.

Zdjęcia: JRG-9 oraz OSP Strykowo

Pożar lakierni w StęszewiePożar lakierni w StęszewiePożar lakierni w StęszewiePożar lakierni w Stęszewie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Jarek
    czwartek, 12 sty, 2023, 16:53:03 |

    Tak dla wiadomości redakcji to Stęszew nie jest w naszej gminie. Strat współczuję.

    5
    6

Skomentuj