Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 11 kwi, 2024 | komentarzy 5

Duet włamywaczy w rękach policjantów. Ukradli rowery i zabawki o wartości ponad 120 tys. złotych

Policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie  zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do magazynu ze sprzętem sportowym w Czapurach i kradzież z jego wnętrza rowerów oraz auto-zabawek znanych marek o łącznej wartości ponad 120 tys. złotych. Złodzieje, z których jednym okazał się mieszkaniec gminy Mosina, usłyszeli zarzuty. Mundurowi odzyskali mienie, a sprawcy trafili na 3-miesiące do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformował  sierż.sztab. Łukasz Paterski z Wielkopolskiej Policji w połowie marca br. policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie zostali powiadomieni o włamaniu do magazynu ze sprzętem sportowym mieszczącym się przy ul. Poznańskiej w Czapurach. Policjanci którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że łupem włamywaczy padły wówczas przedmioty o wartości ponad 120 tys. złotych.

– Jak ustalili śledczy, sprawcy przyjechali na miejsce wczesnym rankiem samochodem ciężarowym. Przecięli kłódkę do bramy wjazdowej i wjechali na teren gdzie znajdowała się hala magazynowa. Następnie wyburzając jedną ze ścian działowych dostali się do środka. Właścicielom ukradli wówczas 44 sztuki rowerów crossowych, 4 rowery elektryczne oraz 17 sztuk auto-zabawek znanych marek – tłumaczy sierż.sztab. Łukasz Paterski.

Po analizie dowodów, monitoringu oraz śladów zabezpieczonych na miejscu tych zdarzeń, jak również w oparciu o doświadczenie wynikające z prowadzenia spraw o podobnym charakterze kryminalnym – policjanci wytypowali sprawców kradzieży. Następnie ustalili miejsce ich przebywania. 28 i 29 marca mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi 38-letni mieszkaniec gm. Mosina oraz 36-letni poznaniak znany policjantom ze swoich wcześniejszych niechlubnych dokonań. W toku przeprowadzonych czynności mundurowi odzyskali całe skradzione mienie.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Przyznali się. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Samochód ciężarowy, którym poruszali się złodzieje

Samochód ciężarowy, którym poruszali się złodzieje; fot. policja

Zatrzymany mężczyzna doprowadzany do aresztu

Jeden z zatrzymanych mężczyzn doprowadzany do aresztu; fot. policja

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • JC
  czwartek, 11 kwi, 2024, 13:56:37 |

  Pierwsze zdanie brzmi tak niewiarygodnie, że aż sprawdziłem, czy to nie 1 kwietnia.
  „W oparciu o doświadczenie wynikające z prowadzenia spraw o podobnym charakterze kryminalnym” to natomiast sprawiło, że tylko upewniłem się, że to żart redakcji:-)
  A poważnie, to szacun, że udało się ich złapać. Oby teraz zostali przykładnie ukarani.

  4
  1
 • Gość
  czwartek, 11 kwi, 2024, 14:03:00 |

  Brawo Policja!

 • Gość
  czwartek, 11 kwi, 2024, 15:20:45 |

  Duet wiceburmistrzów kasuje rokrocznie więcej.

  4
  7
 • Gość
  czwartek, 11 kwi, 2024, 20:49:06 |

  No i się znalazł wioskowy głupek z głupim komentarzem.

  4
  1
 • 112
  czwartek, 11 kwi, 2024, 21:28:55 |

  Brawo !

Skomentuj