Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 23 lis, 2023 |

Stęszew: rowerowy złodziej w rękach policjantów

W połowie października policjanci ze Stęszewa zatrzymali obywatela Mołdawii, podejrzanego o kradzież czterech rowerów o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych. Mężczyzna działał na terenie Stęszewa latem tego roku.

Do kradzieży doszło na przełomie sierpnia i września na terenie Stęszewa. Mężczyzna kradł jedynie rowery droższe, znanych marek, które były zabezpieczone i pozostawione w okolicach stęszewskiego dworca PKP. Wizerunek mężczyzny został uwieczniony na miejskim monitoringu, dzięki czemu udało się ustalić jego tożsamość.

Zatrzymany w sprawie mężczyzna to 52-letni mieszkaniec Stęszewa, dobrze znany policjantom ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem. – Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności operacyjne doprowadziły do wytypowania potencjalnego sprawcy tego czynu, a także miejsca jego przebywania – informuje sierż. sztab. Łukasz Paterski. – Policjanci złożyli złodziejowi niezapowiedzianą wizytę, a ten nie krył zdziwienia na widok mundurowych – dodał. Złodziej przyznał się do winy.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj