Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Elżbieta Bylczyńska | niedziela, 25 paź, 2009 | komentarze 2

Renault Rosiak i Syn Komorniki – Strzał w dziesiątkę

Przypadek sprawił, że będąc w Komornikach w firmie Renault – Rosiak i Syn zobaczyłam…

Rosiak i Syn

Pewnie Czytelnik domyśla się już – zdjęcia mówią same za siebie. Ale też kolejnym przypadkiem była moja rozmowa z dyrektorem – Michałem Rybakiem, który właśnie skończył pracę i zatrzymał się w bramie wyjeżdżając samochodem z terenu firmy. To on utwierdził mnie z uśmiechem, że czarny samochód terenowy, który właśnie z niedowierzaniem oglądam to Dacia Duster. A ponieważ sama jeżdżę Dacią (Logan) i jestem bardzo zadowolona, poprosiłam o rozmowę, tym bardziej, że już na wstępie dowiedziałam się, że żeby kupić taki samochód trzeba sobie trochę poczekać. Dalsze informacje są naprawdę zaskakujące. Miesięczna sprzedaż w komornickim salonie dochodzi do 50 sztuk samochodów tej marki.

Salon Dacia Komorniki Rosiak i Syn

Rosiak i Syn – Salon Dacia w Komornikach

– Dacia Duster na polski rynek weszła w kwietniu tego roku i nie pamiętam w swojej 12- letniej karierze zawodowej takiej reakcji klientów, którzy zamawiali ten samochód nie widząc go jeszcze na żywo, czyli z katalogu, mówi kierownik salonu – Szymon Wiertelak. – Ci, którzy go użytkują mają bardzo dobre zdanie o tym aucie. Na pewno wynika to z tego, że jest to kwestia nie tylko wyglądu wewnętrznego i zewnętrznego, lecz stosunku ceny do jakości tego wozu i elementów wykończenia. I ta dobra opinia nie dotyczy tylko Polski, ale także Europy.

Dacia Duster ma coś z Nissana

– Renault ma duże udziały w marce Nissan, generalnie chodzi tu o egzemplarz z przełożeniem napędu na obydwie osie 4×4 – Nissan Qashqai. Są to dwie marki, które mają duże doświadczenie, jeśli chodzi o samochody terenowe – na tej płaszczyźnie istnieje duża współpraca z Nissanem.

Cena jest wyjątkowo atrakcyjna

– Powiem tak: za cenę podstawowej wersji Nissana Qashqai z silnikiem benzynowym z napędem na przednią oś można kupić Dacię Duster z napędem na obydwie osie i silnikiem Diesla w najbogatszej wersji wyposażeniowej. Dacia Duster zaczyna się od ceny 39.900 zł z napędem na przednią oś, silnikiem benzynowym 1.6 , 105 KM, wyposażona w dwie poduszki czołowe, wspomaganie układu kierownicy, ABS. Natomiast do modelu z napędem na dwie osie trzeba dołożyć 10.000zł – z tym samym silnikiem 1.6. Jednak standard jest tu już wyższy wersja Ambiance – cztery poduszki, centralny zamek, elektryczne przednie szyby, bogatsze wykończenie wnętrza i relingi dachowe.

Rosiak i syn Michał Rybak Dacia Komorniki

Rosiak i syn Michał Rybak Dacia Komorniki

Dawno nie było takiej sytuacji, żeby na jakiś produkt trzeba było tak długo czekać, chyba, że w poprzednim ustroju…

– Tak – zamówienia przyjmujemy już na miesiąc luty 2011 r. Jako ciekawostkę powiem, że najprawdopodobniej fabryka Dustera w Rumunii zwiększy swoje moce przerobowe o trzecią zmianę, co może zwiększyć nawet o 1/3 ilość produkowanych samochodów.

Jeśli chodzi o Dacię – każdy z produkowanych od 2006 roku modeli, kiedy zaczął być u nas sprzedawany, budził duże zainteresowanie i chętnych zawsze było więcej niż samochodów.

Ale Duster przebił wszystko. Postrzeganie Daci zmienia się w Polsce i klienci mają o niej coraz lepsze zdanie. Wynika to też z sytuacji ogólnej na świecie, ludzie szukają alternatywy w stosunku do samochodów z wyższej półki. Patrząc na sytuację finansową na świecie i sytuację naszego koncernu – Renault, na który składają się też wyniki marki Nissan i Dacia, można powiedzieć poszedł właściwą drogą. I biorąc pod uwagę także to, że inni producenci, np. Toyota i Volkswagen szukają też nisko budżetowych samochodów, które mogłyby konkurować z samochodami marki Dacia. Kierunek, w jakim poszedł nasz koncern okazał się być strzałem w dziesiątkę.

———

Rosiak i Syn

Firma Rosiak i Syn w branży motoryzacyjnej działa od ok. 15 lat. W koncesję Renault przekształciła się w 2003 roku. Jest najdynamiczniej rozwijającym się Koncesjonerem Renault w Poznaniu, dysponuje największą powierzchnią wystawową i największym serwisem. W firmie zatrudnionych jest ponad 100 wyszkolonych pracowników. Posiada jedną z najnowocześniejszych w Wielkopolsce blacharnię i lakiernię. Posiada do dyspozycji ok. 30 samochodów zastępczych, w tym także auta dostawcze. Jest również importerem samochodów dostawczych. W dwóch punktach – w Polsce i Niemczech posiada w ciągłej sprzedaży ok. 300 samochodów. Od września br. firma oferuje usługi serwisowe oraz sprzedaż części zamiennych i akcesoriów do samochodów marki NISSAN.

Elżbieta Bylczyńska

Napisano przez Elżbieta Bylczyńska opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy

Tagi:

Elżbieta Bylczyńska

Redaktor naczelna Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  piątek, 10 lip, 2015, 14:22:55 |

  Wiedząc że nie uzyska koncesji w ostatnim dniu wyłudził pieniądze sprzedając samochód to jest strzał w dziesiątkę

  • Gość
   poniedziałek, 19 lis, 2018, 17:46:51 |

   No i co z tego leszczu?

Skomentuj