Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 4 wrz, 2012 |

FWMT Mosina Cup 2012

Już czwarty raz Mosina była stolicą wielkopolskiej piłki nożnej w wydaniu najmłodszych piłkarzy. W  IV edycji FWMT Mosina Cup 2012 rozegranej 26 sierpnia rywalizowało ponad 250 młodych futbolistów. W trzech kategoriach wiekowych na boisku mosińskiego stadionu zagrało 20 zespołów. Tradycyjnie zawody zorganizowane są z bardzo uroczystą oprawą.

Mosina Cup 2012

Młodzi piłkarze w klubowych dresach rano zbierają się na mosińskim rynku, gdzie czeka na nich Orkiestra Dęta im. hm. Antoniego Jerzaka. Potem wszyscy prowadzeni przez orkiestrę maszerują na stadion.

Jak powiedziała nam Magda Białożyt, członek zarządu KS 1920 Mosina i współorganizatorka FWMT Mosina Cup 2012 już sam przemarsz to duża frajda dla młodych zawodników. – W tegorocznej edycji chęć uczestniczenia zgłosiło 30 zespołów. Niestety tuż przez pucharem 10 zespołów z leszczyńskiego musiało się wycofać z powodu rozpoczęcia rozgrywek ligowych. To właśnie, dlatego w rywalizacji wzięło ostatecznie udział 20 zespołów – dodaje M. Białożyt.

Lechita Piotr Reiss

W tym roku na młodych piłkarzy czekała jeszcze jedna niespodzianka. Do Mosiny przyjechał znany chyba wszystkim fanom futbolu w Wielkopolsce były obecny Lechita Piotr Reiss. To właśnie on wręczał również trofea zwycięzcom. Młodzi piłkarze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: żacy (2004) , orliki (2002) oraz młodzicy (2000). Tradycyjnie organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji . Na stadionie odbywały się ciekawe konkursy, gry i zabawy. Wszyscy mogli zobaczyć także pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej. Zawodom towarzyszyła loteria fantowa z główną nagrodą ufundowaną przez Firmę Wieczorek Meble Tapicerowane. Turniej był także okazją do przeprowadzenia aukcji na rzecz chorego na stwardnienie rozsiane Mikołaja Kramera. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wózka, który ułatwi kąpiel Mikołaja. – Chciałabym bardzo podziękować wszystkim sponsorom, którzy kolejny raz nie zawiedli naszych najmłodszych. Dzięki nim każdy z młodych piłkarzy wyjechał z Mosiny z jakąś nagrodą. Korzystając z okazji chciałabym podziękować również harcerzom ZHP, których namioty służyły nam za szatnie, rodzicom za ich nieocenioną pomoc a w szczególności członkom Mosińskiego Fan Clubu Lecha. Za rok kolejna edycja –   powiedziała M. Białożyt.

Wyniki turnieju:

Młodzicy – 1. KS 1920 Mosina, 2. UKS Szóstka Śrem, 3. Kotwica Kórnik;
Orliki: 1.Lider Swarzędz, 2.UKS Szóstka Śrem, 3.Kotwica Kórnik;
Żacy: 1.Lider Swarzędz, 2.Kadet Tulce, 3.Chrobry Poznań. (red.)

FWMT Mosina Cup 2012

FWMT Mosina Cup 2012

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj