Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | środa, 9 kwi, 2014 | 1 Komentarz

IV Zjazd Zabytkowych Saabów

Będzie dużo siwego dymu

Nasza impreza zgromadzi w tym roku kierowców wyjątkowych. Zjawią się Mistrzowie Polski, Szwecji, znakomitości związane z marką. Samochody z uczestnikami zaopiekowane przez motocyklistów z Mosińskiego Stowarzyszenia Motocyklowego, Straż Miejską i Policję odwiedzą między innymi Młyn Piwersow w Stęszewie, Muzeum w Koszutach oraz dadzą pokaz swoich zdolności na Placu Targowym w Mosinie w dniu 14.06.2014r. o godz.18.00. Na naszej imprezie pojawią się kultowe skutery Osa, WFM i inne ciekawe polskie jednoślady.

Auta tej marki zwyciężały w najbardziej prestiżowych rajdach na świecie, choć ich trzycylindrowe, trzygaźnikowe dwusuwowe silniki mają tylko 850 cm3.

zabytkowy saab przed zlotem

zabytkowy saab przed zlotem

W tym roku zobaczymy po raz pierwszy w Polsce Saaba 96 Sport oraz jednego z dziewięciu w Europie Sonetta II 2T. Przyjadą znane nam kombi, auta sportowe, egzemplarze Saabów najstarsze, unikalne. Gościem zlotu w Mosinie będzie najszybszy, najbardziej utytułowany w Polsce drifter Maciej Polody ze swoim 400 konnym Nissanem. Będzie dużo siwego dymu, nostalgii, wspomnień, okazji do fotografowania.

zabytkowy saab czerwony

zabytkowy saab czerwony

Organizatorem IV Zjazdu Zabytkowych Saabów jest Fundacja Rodziny Rozenblat przy pomocy merytorycznej  członków Klubu Saab GT Classic.

Patronaty medialne to TVP Poznań, Głos Wielkopolski, Classicauto, Automobilista, Castrol i Motul.

Wspierają nas Urząd Miejski w Mosinie, Ambasada Szwecji.

Eric Carlsson i Krzysztof Rozenblat

Eric Carlsson i Krzysztof Rozenblat

Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie, podobnie jak w ubiegłych latach zgromadzi liczne rzesze mieszkańców Mosiny i okolic.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.saabzlot.pl, gdzie na bieżąco umieszczamy wiadomości dotyczące zjazdu.

Tydzień przed Zlotem podczas  IV Pikniku Motocyklowego, dnia 8.06.2014 http://www.motorymosina.pl/emteem/portal.php w którym weźmiemy udział z naszymi motocyklami i skuterami, dzieki czemu motocykli będzie ok. 1000 zorganizujemy konkurs dla dzieci pt. „malujemy , wyszywamy Saaba”. Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet. (FRR)

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Wasze komentarze (1)

  • Al
    czwartek, 10 kwi, 2014, 11:12:55 |

    Świetna impreza, już nie mogę się doczekać kolejnej edycji!

Skomentuj