Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | czwartek, 16 kw., 2015 |

Inauguracja IX Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą w Mosinie

17 kwietnia 2015r. /piątek/, godz. 18:30 nastąpi otwarcie wystawy pt. „ELVIS PRESLEY” ze zbiorów Roberta Ratajczaka.

Autor wystawy – Robert Ratajczak – to wielki miłośnik i kolekcjoner płyt winy- lowych. Pracował w Poznańskiej Księgarni Muzycznej w dziale Muzyki Rozrywkowej. Przed „epoką internetu” wydawał w małym nakładzie gazetkę muzyczną. Prowadził przez kilka lat płytowy second hand w Poznaniu, a od 2006 do 2009 roku zajmował się internetową stacją radiową. Od roku w internecie prowadzi stronę – blog, gdzie dzieli się spostrzeżeniami o swojej pasji: muzyce, płytach, koncertach. Nie zbiera płyt zamykając się w ściśle określonej stylistyce muzycznej. Kolekcjonuje płyty często z dość odległych od siebie gatunkowo rejonów, a największy zbiór stanowią albumy ELVISA PRESLEY’A /jak dotąd ok. 120 różnych longplayów „Króla”/, podobnie z „Beatlesami” czy The ROLLING STONES.

Dotychczas Robert Ratajczak gościł podczas Ogólnopolskich Dni Artystycznych w Mosinie w 2011 r., prezentując wystawę „Wielcy gitarzyści na płycie winylowej”, w 2013 „50- lecie debiutu fonograficznego The Beatles” oraz 2015 r., „Elvis Presley” w 80. rocznicę urodziny artysty.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.2/10 (Głosujących: 16)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo