Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Marta Mrowińska | poniedziałek, 8 maj, 2017 | komentarze 2

„Żeby człowiek pozostał człowiekiem” – 72. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

8 maja 1945 r. to dzień kapitulacji  Niemiec w Europie. Z tej okazji przed Pomnikiem Pamięci na Placu 20 Października w Mosinie odbyły się uroczystości upamiętniające 72. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych – miejskich i powiatowych, duchowieństwa, organizacji, instytucji oraz placówek oświatowych z terenu gminy Mosina, a także poczty sztandarowe i mieszkańcy naszej gminy.


Krótka uroczystość była okazją do refleksji, a przede wszystkim – upamiętnienia minionych wydarzeń i utrwalenia ich w pamięci młodego pokolenia (tym bardziej cieszyła obecność najmłodszych mieszkańców).

Powinniśmy także – co podkreślone zostało w krótkiej refleksji – pamiętać o wszystkich, którzy w czasie wojny pomagali sobie nawzajem, dbali o to, „żeby człowiek pozostał człowiekiem”, ukrywali dla innych jedzenie, troszczyli się o siebie, niekiedy narażając swoje życie. Oni także powinni być dla nas przykładem, jak człowiek powinien odnosić się do drugiego człowieka i w jaki sposób budować wzajemne więzi i ludzką solidarność.

Niech te słowa będą przesłaniem dla nas wszystkich, by rzeczywistość, którą tworzymy, była pełna pokoju i otwartości na człowieka i życie we wszystkich jego przejawach.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.8/10 (Głosujących: 16)
Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Wasze komentarze (2)

 • JzR
  środa, 10 maj, 2017, 21:32:39 |

  Uroczystość podniosła,a zdjęcia Pani Redaktor doskonale!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)
 • b.lesniczy
  wtorek, 16 maj, 2017, 13:58:42 |

  Nie tylko zdjecia Naczelnej Redaktor doskonale! Ujmuje doskonale wyczucie historii – wszedzie mowi sie i pisze o: „dniu zwyciestwa” a wiemy, ze nie bylo to nasze (Polski) zwyciestwo, tylko kolejne zniewolenie! Podziw i szacunek dla wszechstronnej wiedzy Naczelnej, ktora pisze prawde o zakonczeniu II wojny swiat. Uczmy sie od Niej rozumienia historii.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo