Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | czwartek, 20 kwi, 2017 |

Sylwetki naszych artystów – Maria Silska

Wiemy już, że w Galerii Lokalnych Twórców znajdują się dzieła artystów z Mosiny i okolic. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć Państwu sylwetki naszych twórców. Dziś przedstawiamy autorkę wielu ciekawych prac, panią Marię Silską.

Duża część prac przedstawionych w galerii to obrazy Marii Silskiej, znanej zapewne wielu mieszkańcom naszej gminy. Artysta plastyk, jedna z założycieli Związku Artystów Plastyków; w 2014 roku obchodziła 35-lecie pracy twórczej. Aktywnie działa twórczo jako organizator wystaw malarskich i plenerów. Maluje techniką olejną, akrylem, akwarelą; wykorzystuje również suchą pastelę. Tematyka jej prac to głównie pejzaże, portrety i abstrakcje, a także martwa natura.

najnowsze prace Marii Silskiej w galerii

najnowsze prace Marii Silskiej w galerii

W ostatnim czasie prace pani Marii można było podziwiać na kilku wystawach: zbiorowej na poznańskim Starym Rynku pt. „Anioły”, wystawie poznańskiego oddziału Związku Artystów Plastyków na Placu Kolegiackim w podziemiach Hotelu Kolegiackiego, w Domu Kultury „Nad Wirenką” w Łęczycy pt. „Kobieta zmienną jest”. Jej prace znajdują się także w Koszalinie, gdzie można oglądać wystawę o tematyce marynistycznej. Pani Maria przygotowała również jedną z wystaw wspólnie z córkami – można ją oglądać w Domu Kultury „Słońce” w Poznaniu (taka wystawa będzie także w Domu Kultury w Czarnkowie). 3 kwietnia br. odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy Związku Artystów Plastyków w Domu Kultury „Pod Lipami” w Poznaniu.

"Kogut" - obraz autorstwa Marii Silskiej

„Kogut” – obraz autorstwa Marii Silskiej

Wystawy, plenery, spotkania – a to wszystko przeplatane pracą nad tworzeniem kolejnych obrazów. Grafik pani Marii wypełniony jest po brzegi. Jednak, jak przyznaje, największą jej radością jest reaktywowanie poznańskiego oddziału Związku Artystów Plastyków. Przychodzi tam bardzo dużo ludzi, pracy jest sporo, ale radość z tworzenia i możliwości pokazania tego innym – ogromna.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac pani Marii w naszej galerii. Można oglądać, komentować, dyskutować, kupować. Z pewnością warto tutaj zajrzeć.

wnętrze galerii – na ścianie między innymi prace pani Marii

Skomentuj