Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 2 maj, 2017 | 1 Komentarz

Niebezpieczny wypadek osobówki z ciężarówką

Z początkiem maja w godzinach porannych zastępy mosińskiego JRG – 9 zostały wezwane do wypadku drogowego w okolicy Rosnówka na drodze krajowej nr 5. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali rozbite samochody (osobowy i ciężarowy).

Samochodem osobowym podróżowała rodzina, z której kierowca został uwięziony w pojeździe, natomiast kobieta z dwójką małych dzieci opuściły pojazd przed przybyciem JOP.

Działania ratowników SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą sprzętu hydraulicznego, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca LPR, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Zespół ratownictwa medycznego dojechał na miejsce zdarzenia przed przybyciem SP. Wszystkie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala. W działaniach udział brały zastępy z SA PSP w Poznaniu oraz OSP ze Stęszewa.

Opracowanie: asp. Paweł Rembalski (zm. I)

Data wydarzenia:  poniedziałek, Maj 1, 2017 – 10:30

Źródło i zdjęcia: Biuletyn PSP – JRG-9

rozbity pojazd, w którym podróżowała rodzina

rozbity pojazd, w którym podróżowała rodzina

helikopter ratowniczy

śmigłowiec ratowniczy LPR

wrak pojazdu

pojazd po wypadku i ewakuacji poszkodowanych

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Mili
    czwartek, 4 maj, 2017, 13:20:43 |

    Miejmy nadzieję tylko że rodzina dojdzie do zdrowia.

Skomentuj