Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 10 kwi, 2018 | komentarzy 8

Weekend „Pchlich targów” w Puszczykowie i Mosinie

Nadchodzący weekend będzie prawdziwą gratką dla miłośników „pchlich targów” – w Puszczykowie i Mosinie będzie można sprzedać lub wymienić używane, niepotrzebne rzeczy na inne. Skorzystać może każdy, w tym nasze środowisko.

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. od godz. 10.00 do 12.00  w Puszczykowie na parkingu przy SP1 ul. Wysoka 1 odbędzie się inauguracyjny Pchli Targ. Dzień później, 15 kwietnia, od 9:00 do 13:00 na Zielonym Rynku w Mosinie odbędzie się pierwszy „pchli targ” w tym sezonie. Organizatorem wydarzenia w Puszczykowie jest BM CAK, a Gospodynią Anna Szłapka (regulamin http://biblioteka.iq.pl/temp/rptwp.pdf). W Mosinie „wyprzedaż garażowa” odbywa się regularnie i jest oddolną inicjatywą mieszkańców.

„Pchle Targi” to miejsca, w których spotykają się EKO-POZYTYWNI ludzie. Sprzedawcy wystawiają przedmioty już im niepotrzebne, a kupujący mają nadzieję na znalezienie czegoś pożytecznego dla siebie za cenę satysfakcjonującą obie strony. Uszczęśliwiając nowego właściciela, możemy przy okazji odzyskać część poniesionych kiedyś wydatków.

zapowiedź „Pchlego Targu” w Puszczykowie

Lubimy nasze domy i mieszkania, czasami coś w nich zmieniamy, by żyło nam się wygodniej, co pewien czas pozbywając się zbędnych przedmiotów, mebli, dekoracji. Dzieci szybko wyrastają z ubrań, butów… Zapewne każdy z nas ma w swoim domu rzeczy, które do niczego się już nam nie przydadzą, a innych mogą ucieszyć.  Co więcej, mogą być dla kupującego bezcennym skarbem, bo „skarb” znaczy dla każdego co innego. Filiżanka ze zbieranej serii porcelany, kurtka dla dziecka, narty czy rocznik ulubionego pisma, to wszystko może służyć w innej rodzinie jeszcze długi czas.

zapowiedź wydarzenia w Mosinie

Może „Pchli Targ” przyczyni się do wprowadzenia nowej idei, która w przyszłości może całkowicie zmienić pogląd na nabywanie oraz pozbywanie się rzeczy w naszych miastach! Korzyścią z kupowania z drugiej ręki jest zmniejszenie liczby kupowanych nowych towarów, to oprócz oszczędności w domowych budżetach mniej śmieci na wysypiskach, mniej zużytej do produkcji wody, surowców i chemikaliów.  Udostępnianie swoich rzeczy i korzystanie z rzeczy innych ludzi jest znane od lat.

Zapraszamy zatem do Puszczykowa i Mosiny – z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie!

(wykorzystano tekst nadesłany przez Mariolę Marecką-Chudak)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (8)

 • Many
  wtorek, 10 kwi, 2018, 13:00:21 |

  Czyżby tak się rodziła konkurencja dla Czacza? :-)

 • Mariola Marecka Chudak
  środa, 11 kwi, 2018, 7:27:50 |

  Nie wyciepuj klunkrów, lumpów, to uszporosz trochu bejmów na insze. Ile to uczyni? Po wiela to bydzie? Pódź, zabierz gzuby i som eknij! Wiaruchna tylko na cie czeko! Nie kwynkej, rychtuj sie rug cug i leć w sobote i niedziele na sprawunki.

  • Bożka
   piątek, 13 kwi, 2018, 12:59:22 |

   Czy regulamin Wyprzedaży Garażowej w Mosinie jest taki sam, jak w Puszczykowie? Nie mogę się doczytać. Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

 • Mariola Marecka Chudak
  piątek, 13 kwi, 2018, 15:55:54 |

  Regulamin dotyczy tylko puszczykowskiego Pchlego Targu.

 • Mariola Marecka Chudak
  piątek, 18 maj, 2018, 12:05:27 |

  Jutro Pchli Targ w Puszczykowie!

  Handel bez rejestracji i opłat odbywa się na płycie rynku obok Biblioteki Zapraszamy od 9.00 do 13.00

 • Mariola Marecka Chudak
  piątek, 18 maj, 2018, 12:47:51 |

  Jutro Pchli Targ w Puszczykowie!

  Od 9.00 do 13.00 na płycie rynku obok Biblioteki, bez rejestracji, bez opłat, bez ograniczeń (w ramach obowiązującego prawa).

  Zapraszam!

 • Mariola Marecka Chudak
  piątek, 15 cze, 2018, 16:49:32 |

  16 czerwca (jutrzejsza sobota) Pchli Targ w Puszczykowie od 9.00 do 13.00 na płycie rynku obok Biblioteki, bez rejestracji, bez opłat, bez ograniczeń (w ramach obowiązującego prawa).

  Dla niezdecydowanych – sobotni Pchli Targ jest ostatnią możliwością pohandlowania i kupowania przed dwumiesięczną, wakacyjną przerwą.

 • Gość
  piątek, 15 cze, 2018, 16:51:59 |

  Jutro, w sobotę 16 czerwca na rynku w Puszczykowie sprzedajemy i kupujemy na Pchlim Targu.

  Dla niezdecydowanych – sobotni Pchli Targ jest ostatnią możliwością pohandlowania i kupowania przed dwumiesięczną, wakacyjną przerwą.

Skomentuj