Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 7 sie, 2019 |

Mosina: Pożar w zabudowie szeregowej

Na ulicy Strzeleckiej w Mosinie, pod budynkiem mieszkalnym w zabudowie szeregowej palił się samochód w garażu. Jak podają mosińscy strażacy sytuacja była bardzo niebezpieczna. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Czujki dymu i tlenku węgla ratują życie !!! – OSP Mosina

Kolejny niebezpieczny pożar na terenie gminy Mosina. Tym razem palił się samochód w garażu pod budynkiem mieszkalnym w zabudowie szeregowej. Zdarzenie miało miejsce o godzinie 2:50 i w jego wyniku dwie osoby z objawami podtrucia gazami pożarowymi zostały przewiezione do szpitala. Było jednak bardzo blisko dużej tragedii, ponieważ pożar rozwijał się bardzo szybko emitując duże ilości toksycznych gazów pożarowych. – informują strażacy Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

pożar samochodu na Strzeleckiej w Mosinie

pożar samochodu na Strzeleckiej w Mosinie fot. OSP Mosina

Niezastąpione w takim przypadku, szczególnie gdy domownicy pochłonięci są snem są czujki dymu, które po wykryciu pożaru zaalarmują domowników umożliwiając bezpieczną ewakuację oraz przyczynią się do zminimalizowania skutków poprzez wcześniejsze przybycie służb ratowniczych. Po raz kolejny zachęcamy mieszkańców gminy Mosina do wyposażania swoich domów w te niedrogie urządzenia. – dodają strażacy z OSP.

Pożar budynku mieszkalnego – biuletyn JRG-9

Jak podają strażacy z PSP:

W dniu 6 sierpnia br. przed godziną 3 w nocy strażacy z JRG 9 zadysponowani zostali do pożaru budynku mieszkalnego w Mosinie przy ulicy Strzeleckiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego podmiotu ratowniczo-gaśniczego i dokonanym rozpoznaniu ustalono, iż pali się samochód osobowy w pomieszczeniu garażowym pod budynkiem mieszkalnym. Wszystkim mieszańcom udało się opuścić mieszkanie przed przybyciem na miejsce pierwszych zastępów PSP.

Działania jednostek polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do pomieszczenia garażowego poprzez wycięcie bramy. Następnie ugaszeniu pożaru, oddymieniu pomieszczeń całego domu, sprawdzeniu kamerą termowizyjną oraz miernikami wielogazowymi, wyciągnięciu wraku samochodu z garażu za pomocą wyciągarki samochodowej. W wyniku zdarzenia dwójka z mieszkańców domu z lekkimi objawami zatrucia została przetransportowana przez ZRM na badania do szpitala.

Zdarzenie to pokazało jak ważne jest zamykanie drzwi od pomieszczeń zagrożonych pożarowo. Zamknięte drzwi w znaczny sposób ograniczają rozprzestrzenianie się toksycznych produktów spalania po innych pomieszczeniach w znaczny sposób zwiększając możliwość ewakuacji podczas tego typu zdarzeń.

opracowanie: asp. sztab. Jakub Todryk

pożar samochodu na Strzeleckiej w Mosinie fot. Czytelnik GMP

pożar samochodu na Strzeleckiej w Mosinie fot. Czytelnik GMP

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj