T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | środa, 27 mar, 2019 | 1 Komentarz

Wystawa poświęcona martyrologii mieszkańców Mosiny

W najbliższą sobotę 30.03.2019r. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki w Mosinie, w części historycznej zostanie otwarta wystawa poświęcona martyrologii mieszkańców Mosiny, w szczególności dzieci.

Ekspozycja ma na celu przypomnienie tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas II wojny światowej. Źródła historyczne m.in.: listy, zdjęcia, dokumenty przybliżają ogrom tragedii.Wstęp wolny, wystawa potrwa do 10 maja, zapraszamy!

Galeria Sztuki w Mosinie

Galeria Sztuki w Mosinie

wystawa poświęcona martyrologii mieszkańców Mosiny

Martyrologia (gr. martys = świadek, łac. martyr = męczennik) – termin oznaczający cierpienie, męczeństwo narodu lub pewnej grupy społecznej.

Galeria Sztuki w Mosinie przy ul. Niezłomnych 1

Galeria Sztuki przy ul. Niezłomnych 1 w Mosinie

źródło: Galeria Sztuki w Mosinie, wikipedia

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Kultura i sztuka

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • kowal
    środa, 27 mar, 2019, 22:04:29 |

    Super! Można lepiej poczuć klimat wojny i przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia, które bez wątpienia są bardzo istotne dla kraju. Dla zwolenników m.in historii jest to nie lada atrakcja i pozwoli wczuć się w wydarzenia, które miały miejsce podczas wojny.

Skomentuj