Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Weronika Zwierzchowska | piątek, 18 cze, 2021 |

48 tysięcy-tyle książek w rok wypożyczyli mosinianie. „Całkiem sporo, ale liczba zmalała”

Koronawirus wymusił zamknięcie instytucji publicznych, w tym bibliotek. Choć nadal obostrzenia uniemożliwiają dostęp czytelników do bibliotecznych półek, to pracownicy zachęcają do bezpiecznego zamawiania książek poprzez katalog. Dyrektorka Mosińskiej Biblioteki Publicznej, zachęca do korzystania z zasobów w Mosinie i filiach.

Mosińska Biblioteka Publiczna w zeszłym roku zakupiła około 2885 nowych tytułów książek, a oferuje dostęp swoim czytelnikom do 60 tysięcy utworów z zakresu literatury na platformie Legimi. Biblioteki chcąc zachęcić dzieci do zagłębiania się w książkach, prowadzą akcję „Mała książka – wielki człowiek”, która wspiera rodzinne czytanie od pierwszych miesięcy życia dziecka. Autorskim projektem mosińskiej bibliotekarek jest „Bilet do biblioteki”, który zachęca małych czytelników do powrotów i wypożyczania kolejnych książek – nagrodą na bilecie są naklejki. Czytające dziecko, to czytający dorosły, a warto wspomnieć, jak podkreśliła pani Karolina Talarczyk-Wieczorek, że aktywowanie mózgu poprzez czytanie zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera o 2,5 raza.

Zapraszamy do odsłuchania audycji, w której gościem Weroniki Zwierzchowskiej była Karolina Talarczyk-Wieczorek, dyrektorka Mosińskiej Biblioteki Publicznej.

Dyrektorka biblioteki

Karolina Talarczyk-Wieczorek, dyrektorka Mosińskiej Biblioteki Publicznej

Skomentuj