Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 9 lut, 2021 |

Budowa mostu w Rogalinku: drogowcy wprowadzą ruch wahadłowy

Trwa budowa nowej przeprawy nad Wartą w Gminie Mosina. Kierowców czekają utrudnienia.

Budowa nowego mostu w Rogalinku rozpoczęła się w sierpniu zeszłego roku. W ramach inwestycji w ciągu drogi wojewódzkiej 431 powstanie pięcioprzęsłowy most, jezdnia o długości blisko 800 metrów, dwa ciągi pieszo-rowerowe oraz kanalizacja deszczowa. Po ukończeniu nowej przeprawy, stary most zostanie wyburzony. Koszt budowy nowej przeprawy przez Wartę opiewa na kwotę 63,2 mln złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło blisko 52 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w 2022 roku.

– Zakończono fundamentowanie. Trwają roboty związane z wykonaniem podpór nowego obiektu, co szacunkowo ma potrwać do końca lutego. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne nie są prowadzone teraz działania z branży drogowej. Te zostaną wznowione dopiero wiosną – informował 19 stycznia Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Niebawem rozpocznie się natomiast budowa dojazdów i przebudowa skrzyżowania, co wymusza ograniczenie przejazdu przez starą przeprawę. – Roboty w kolejnym etapie inwestycji będą koncentrować się głównie przy dojazdach do mostów, w związku z czym konieczne będzie wprowadzenie na starym obiekcie ruchu wahadłowego – informuje Paulina Jęczmionka-Majchrzak, z WZDW.

Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać najprawdopodobniej w marcu. Dokładny termin jest uzależniony m.in. od postępu robót i warunków atmosferycznych – dodaje przedstawicielka WZDW.

Budowa nowej przeprawy przez Wartę w Rogalinku (gmina Mosina) fot. WZDW

Budowa nowej przeprawy przez Wartę w Rogalinku (gmina Mosina) fot. WZDW

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj