T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Materiały partnera | wtorek, 22 cze, 2021 |

CV, które da Ci pracę

CV to nasz pierwszy kontakt z pracodawcą. Na tej podstawie wyrabiają sobie oni o nas opinię. Dlatego dokument ten, który wysyłamy podczas rekrutacji, musi być stworzony w taki sposób, aby zainteresował pracodawcę, a także nie przekreślił nas w jego oczach. Im bardziej dopracowane CV, im ciekawsze, tym większa szansa na znalezienie zatrudnienia. Dzisiaj podpowiemy, jak powinno wyglądać idealne CV, które pomoże nam znaleźć wymarzoną pracę.

Jak stworzyć dopracowane CV?

Umówmy się – nie jest to najprostsze zadanie. Jak zrobić CV, które będzie zarówno funkcjonalne, przekazywało wszystkie najważniejsze informacje, a w dodatku wyróżni się na tle innych? Pamiętajcie – niezależnie od tego, czy szukacie pracy stacjonarnej, czy jednak interesuje was praca w domu – CV powinien mieć każdy. ZAWSZE! No to przejdźmy do konkretów. O czym pamiętać, podczas tworzenia CV?

  1. Podsumowanie zawodowe – rzadko kiedy spotyka się w CV krótkie podsumowanie zawodowe. Na czym ono polega? Na krótkim podsumowaniu swojego doświadczenia, umiejętności i tego, co zrobiliśmy do tej pory na poprzednich stanowiskach. Dlaczego to takie istotne? Rekruterzy mają często ograniczony czas na zapoznanie się z CV kandydatów. To często zaledwie kilka, kilkanaście sekund. Dzięki podsumowaniu zawodowemu – mogą podjąć decyzję o tym, aby daną osobę zaprosić na kolejny etap. Bo wszystko mają wyszczególnione, nie muszą szukać w CV interesujących ich informacji, bo wszystko jest jak na tacy.
  2. Ułożenie – warto układać informacje od najważniejszych do tych najmniej ważnych, od najbardziej aktualnych do tych zamierzchłych. Rekruterzy rzucają okiem na szczyt listy i na tej podstawie dowiadują się wszystkiego, czego potrzebują. Dobrze jest im ułatwić to, bo jeśli będą musieli szukać informacji w chaotycznym ułożeniu – mogą się zniechęcić do twojej kandydatury.
  3. Poprawienie błędów i odpowiedni adres mailowy – nie ma nic gorszego niż brak profesjonalnego maila, który podajemy w CV. Rekruterzy potrafią za to odrzucić aplikację, widząc, że ktoś nie traktuje tego poważnie. Tutaj warto dodać, żeby sprawdzić wszelkie błędy – sprawdzić numer telefonu i czy adres mailowy jest odpowiednio zapisany.
  4. Szablon – im ciekawszy szablon, tym większa szansa, że zapadnie rekruterowi w pamięci. Dzięki temu zwiększamy swoje szanse. PAMIĘTAJCIE – nikt już nie robi swojego CV w Wordzie. Lepiej wybrać gotowy szablon z Internetu i wprowadzić tam swoje dane, aniżeli zrobić coś, co całkiem się rozsypie po otwarciu na innym komputerze. A co do tego… Pamiętajcie, aby swoje CV zapisać w PDF, aby każdy mógł je otworzyć na każdym komputerze.

Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom uda się wam znaleźć wymarzoną pracę, dzięki stworzeniu funkcjonalnego i ciekawego CV.

Pracownicy biurowi przy laptopie

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj