Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 9 mar, 2021 | komentarzy 5

Dzień kobiet w radiu MPL: Rozmowa z burmistrz Lubonia

Małgorzata Machalska jest jedyną kobietą na stanowisku burmistrza w powiecie poznańskim. 30-tysięcznym miastem zarządza już drugą kadencję.

W dzień kobiet, na antenie Radia MPL Piotr Izydorski przeprowadził pierwszą audycję z cyklu „Wywiadówka”. Kolejne wywiady z samorządowcami będą pojawiać się na naszym portalu co środę o 18:00. Pierwsza audycja została nagrana 8 marca. A jak dzień kobiet, to pierwszym gościem musiała być kobieta.

– Raczej nie spotkałam się w pracy samorządowej z dyskryminacją, bo jestem kobietą – mówi w audycji Małgorzata Machalska. – Drobiazgi się jednak zdarzały. Uwagi typu „kobieta zajmuje się firanką w oknie, a nie zauważa, że rama jest krzywa”. To nie były merytoryczne uwagi, co pokazuje moja praca – dodaje burmistrz.

Małgorzatę Machalską zapytaliśmy także o strajk kobiet. – Najbardziej mnie uderza samotność kobiet podczas podejmowania przez nie najważniejszych decyzji. Wołanie czy krzyk, wynika z tego, że czujemy się samotne podczas tak ważnych wydarzeń – mówi burmistrz. – Jeśli jednak strajk kobiet głosi hasło „aborcja na życzenie”, nie widzę możliwości, by pójść w takim marszu – tłumaczy Machalska.

W „Wywiadówce” nie zabrakło także tematów samorządowych. Co z drogami w Luboniu i rozwojem budownictwa w mieście? Czy most łączący Luboń z Czapurami to dobry pomysł? Tego nasi słuchacze dowiedzą się, odsłuchując całość audycji:

Burmistrz Małgorzata Machalska

Burmistrz Małgorzata Machalska

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • jj
  wtorek, 9 mar, 2021, 16:53:11 |

  Bardzo dobry wywiad,naprawdę warto posłuchać. Dla mnie rodzynkiem jest wypowiedz samorządowca na temat budowy basenu.

 • karp
  wtorek, 9 mar, 2021, 17:00:32 |

  Głosy na różnych forach w Luboniu? W jednej gazecie forum zlikwidowano, a w drugiej żadnego tematu krytycznego wobec władzy, bo w redakcji siedzi radny, a redakcji przyznano prawa do herbu miasta, a to zobowiązuje do posłuszeństwa.
  Nie wiem gdzie redaktor słyszał te głosy.
  Pani burmistrz nie będzie musiała wietrzyć kurtki jeśli zwiększy kwotę na wymianę kopciuchów.Kiedy radny z opozycji zaproponował, to dwór pani burmistrz był jednogłośnie przeciw.Skutkuje to tym, że ludzie robią to bez miasta i pozostawiają drugie źródło ogrzewania i nadal kopcą.Gdyby 140 tysięcy na termometry dla szkół zostało przeznaczone na wymianę
  źródeł ogrzewania, to zapach kurtki byłby lepszy.

 • Wygasła Gwiazda Miasta
  wtorek, 9 mar, 2021, 19:03:14 |

  Szkoda, że rzeczywistość kreowana przez Panią Burmistrz stanowczo odbiega od prozy życia. Brak szacunku dla mieszkańców, samowola władzy, totalny brak dbałości o przyrodę. Całkowity brak planów rozwoju miasta to jest codzienność. Czas na zmianę, czas na włodarzy z powołania. Managerów nie prawników. Czasami trzeba pochylić głowę, przyznać się do błędów i dać szansę lepszym mądrzejszym z pomysłem

 • karp
  wtorek, 9 mar, 2021, 20:33:07 |

  Całkowicie podzielam opinię pani burmistrz na temat mostu Luboń-Czapury. Podobno odmówiła nawet staroście haraczu na projekt, bo satrapa sobie tak ustalił.Jeśli tak było, to za to chwalę.

 • Gość
  wtorek, 9 mar, 2021, 21:42:25 |

  Trzy kwadranse rozmowy,a już można ocenić człowieka.Brawo dla Pani Burmistrz z ościennej gminy.Czekam na kolejne,bliższe nam nam osoby.

Skomentuj