Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 29 maj, 2022 |

Kajakarska uczta. Ruszyła 10 Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna!

Dzisiaj (29.05), z przystani wodnej w Puszczykowie ruszyła 10 Kajakowa Masa Krytyczna organizowana przez Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei.

Kajakarska uczta

W niedzielę, po godzinie 10 obserwowaliśmy wzmożony ruch na przystani wodnej w Puszczykowie. Tradycyjnie, pod koniec maja, przystań zapełniła się kolorowymi kajakami i uczestnikami spływu. Przed zwodowaniem, odbyły się pokazy z udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczestnicy mogli zapoznać się z zaawansowanymi technikami kajakarskimi, prezentowanymi przez instruktorów klubu Panta Rei. Po serii pokazów i konkursów, kajakarze przystąpili do rozgrzewki i tłumnie ruszyli na rzekę, spływając wspólnie do Ostrowa Tumskiego w Poznaniu.

– 20 km cudownej zabawy w doborowym towarzystwie, a to wszystko przy urzekających, podpoznańskich walorach przyrodniczych – chwalą organizatorzy z Akademickiego Klubu Kajakowego Panta Rei.

– Pokażmy, że Poznań ma rzekę, nad którą chcemy spędzać czas! Tak i na wodzie, jak i na lądzie – tak w mieście jak i poza nim!  Spływ jest dla wszystkich – o bezpieczeństwo dbają nie tylko zawodowcy z Akademickiego Klubu Kajakowego Panta Rei, ale również ratownicze służby wodne. Zapewniamy sprzęt, wyżywienie i wyśmienitą zabawę – dodają organizatorzy i już dzisiaj zapraszają na kolejną, 11 Poznańską Kajakową Masę Krytyczną, która odbędzie się za rok.

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna to cykliczna impreza organizowana od 2008 roku przez Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei działający przy Politechnice Poznańskiej. Celem imprezy jest popularyzacja kajakarstwa, pokazanie mieszkańcom Poznania i okolic uroków Warty oraz zachęcenie do wspólnego pływania przez cały rok.

Pełna fotorelacja: tutaj.

X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie   X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie

X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie

X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie

X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie

X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie

X Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna - przystań w Puszczykowie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj