Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | piątek, 9 gru, 2022 |

CV napisane pod konkretne zawody

Poszukiwania pracy mogą być naprawdę długim procesem. Nie chcemy podchodzić do poszukiwania pracy w sposób pesymistyczny, ale trzeba być realistą. Czasami pracy można szukać dobrych kilka miesięcy. Gdy nie ma się tak zwanej „poduszki finansowej”, to można znaleźć się w niezbyt komfortowej sytuacji.

Bardzo często my sami odpowiadamy za to, że poszukiwania pracy przeciągają się w nieskończoność. Najczęściej nasza aplikacja odpada już przy przeglądaniu CV przez potencjalnego pracodawcę. Dlaczego? Wiele osób nie ma umiejętności pisania CV pod dane stanowisko. O czym mowa? Sprawdźmy to.

Jak dostać się do wojska?

Na pewno inaczej będzie wyglądało CV na stanowiska grafika komputerowego, a inaczej CV do wojska. Jest to w pełni oczywiste. Skupmy się właśnie na CV dla osoby, która marzy o pracy w wojsku. Gdy tworzymy CV właśnie do pracy w wojsku, to musimy pamiętać o odpowiedniej konstrukcji. Nasz życiorys musi być podzielony na poszczególne części.

Która część jest najważniejsza? Bez wątpienia jest to sekcja z naszym dotychczasowym doświadczeniem, a także naszymi danymi osobowymi. W przypadku pracy w wojsku konieczne jest posiadanie pewnych umiejętnościami. Co ciekawe, osobom poszukującym pracy sprawia ta część największe problemu. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie umiejętności powinien posiadać wojskowy. Na pewno jest to niezaprzeczalna sprawność fizyczna oraz siła. O tym koniecznie należy wspomnieć, ale nie można pominąć umiejętności miękkich. Cóż to za umiejętności? Jest to umiejętność pracy w zespole, szybkiego przystosowywania się do nowych sytuacji, pracy pod presją czasu, szybkiej oraz sprawnej komunikacji niewerbalnej i werbalnej, a także kwestia umiejętności myślenia logicznego.

W CV powinno się wpisywać tylko i wyłącznie nasze prawdziwe umiejętności. Należy wiedzieć, że wszelkie kłamstwa wyjdą przy najbliższej okazji na jaw. Gdy nie zaobserwowaliśmy u siebie powyższych umiejętności, to powinniśmy popracować, aby je nabyć. Na pewno z tymi umiejętnościami będzie nam łatwiej znaleźć pracę swoich marzeń.

Jakie CV powinna napisać osoba starająca się o stanowisko sprzątaczki?

W przypadku zawodów stricte fizycznych należy się skupić także na umiejętnościach. Nie bez znaczenia jednak jest doświadczenie. Potencjalny pracodawca chciałby jednak zatrudnić sprzątaczkę doświadczoną. Jeśli pracowaliśmy dłuższy czas w danej firmie, to będzie to mile widziane.

Raczej CV sprzątaczka nie powinno zawierać doświadczenia w pracy, która trwała bardzo krótko. Od razu potencjalnemu pracodawcy wpada do głowy myśl, że było coś nie tak, że współpraca zakończyła się po kilku tygodniach. Można zatem taką informacją sobie zaszkodzić u przyszłego pracodawcy.

Jeśli nie ma się wiedzy na temat popełnianych błędów w CV, to można samemu pewien błąd popełnić. Lepiej przygotować się do poszukiwania pracy (jakkolwiek to brzmi), niż później czekać z utęsknieniem na telefon, który wcale nie dzwoni. Poszukiwanie pracy to pewien etap i trzeba przez każdy etap przejść. Nie może być inaczej.

Praca biurowa. Moment przekazania dokumentów.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Skomentuj