Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 9 mar, 2022 | komentarzy 6

Nietrzeźwy kierowca ujęty przez mosińskiego policjanta w czasie wolnym od służby

Policjant z Komisariatu Policji w Mosinie w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierowcę. Sprawca, poruszający się na trasie Mosina – Żabno swoim stylem i sposobem jazdy stwarzał duże zagrożenie dla siebie, jak i innych uczestników ruchu.

Wieczorem, 20 lutego. st. post. Franciszek Wietrzyński z Komisariatu Policji w Mosinie jechał na nocną zmianę do służby. W pewnym momencie na trasie pomiędzy miejscowościami Żabno, a Mosina zauważył kierującego, który jechał całą szerokością drogi. Dzięki właściwej i szybkiej reakcji policjanta kolejny nieodpowiedzialny kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze i odpowie za swoje zachowanie.

– Kierowca skody zjeżdżał na pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu. Swoim stylem i sposobem jazdy stwarzał duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Policjant widząc to podejrzewał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu więc natychmiast zareagował – informuje Marta Mróz z wielkopolskiej policji.

– Próbował zatrzymać auto, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą nie reagował na jego sygnały i jechał dalej, łamiąc kolejne przepisy ruchu drogowego. W pewnym momencie kierowca wjechał w ulicę Polną w Mosinie i wysiadł z samochodu. St. post. Wietrzyński poinformował go, że jest policjantem okazując legitymację służbową i ujął mężczyznę, który był pod widocznym wpływem alkoholu. Ponadto okazało się, że sprawca nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Sprawca trafił do policyjnego aresztu i odpowie za swoje postępowanie przed sądem – dodaje funkcjonariuszka.

Dzięki właściwej i szybkiej reakcji policjanta kolejny nieodpowiedzialny kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze i odpowie za swoje zachowanie. Ta sytuacja po raz kolejny pokazuje, że policjantem jest się nie tylko podczas służby.

źródło: Policja

Franciszek Wietrzyński z Komisariatu Policji w Mosinie

st. post. Franciszek Wietrzyński z Komisariatu Policji w Mosinie fot. Policja

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 2)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • Pawel
  środa, 9 mar, 2022, 16:24:50 |

  Moje gratulacje,jak rowniez dziekuje Kolego za wlasciwa reakcje. Życzyłbym sobie by wiekszosc spoleczenstwa tak reagowala na tego typu wykroczenia ,a nie jak stanie sie tragedia ,to wowczas jest lament i placz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +12 (Głosujących: 16)
 • Eryk
  środa, 9 mar, 2022, 18:42:29 |

  Jakoś o mnie jak w zeszłym roku dwuch pijanych kierowców zatrzymałem w ciągu dwóch miesięcy nikt nie napisał ani słowa dziękuję nie usłyszałem.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: -5 (Głosujących: 11)
 • Rodowity Mosinianin
  środa, 9 mar, 2022, 22:25:01 |

  Ja życzyłbym sobie jakichkolwiek reakcji ze strony Mosińskiej Policji, bo jakoś za bardzo ich nie widać., a każdy kto tu mieszka wie, że jest co robić… Niemniej pochwała dla Pana Policjanta, ale czyż nie taki jego obowiązek i czy wymaga to pisania specjalnego artykułu na ten temat? Chyba to lekka przesada. Najwidoczniej Szanowna Redakcja chwilowo nie ma o czym pisać.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +3 (Głosujących: 7)
 • Ja
  czwartek, 10 mar, 2022, 13:03:00 |

  Policjant zrobił to w czasie wolnym od służby, nie musiał tego robić, ale to się nazywa poczucie obowiązku. W Warszawie parę lat temu Policjant w czasie wolnym zareagował w tramwaju na chuligana i zapłacił najwyższą cenę – swoje życie

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +4 (Głosujących: 8)
 • Gość
  czwartek, 10 mar, 2022, 18:06:21 |

  Brawo.. Panie Wietrzyński !

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 4)
 • J.
  poniedziałek, 14 mar, 2022, 11:19:47 |

  Brawo za odwagę! Gość mógł być przecież nie tylko pijany ale i uzbrojony. Mogło ich byc kilku w tym aucie. No fajny policjant. Takich więcej! :-)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 4)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo