Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 19 gru, 2022 | komentarze 2

Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Drużyny. „Mieszkaliśmy tam 19 lat”

Zbiórkę utworzył syn małżeństwa z Drużyny, których dom spłonął w miniony piątek. – Spalona została cała powierzchnia górna domu: dach, 3 pokoje, łazienka wraz z korytarzem – informuje Damian Łukaszewski, organizator zbiórki.

6 grudnia, w miejscowości Drużyna wybuchł pożar, w wyniku którego rodzina straciła dom wraz z całym dobytkiem swojego życia. W akcji gaśniczej brało udział 9 zastępów straży pożarnej oraz helikopter. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Jak informuje Pan Damian, sytuacja jest bardziej tragiczna ze względu na stan zdrowotny ojca. – Od lat jest schorowany w wyniku udaru mózgu, przewlekłych chorób neuroloicznych i innych schorzeń wynikających z posiadanej grupy inwalidzkiej – opowiada syn. – Tata całe życie pracował, aby wybudować rodzinny dom, mieszkaliśmy tam 19 lat , spędzaliśmy każde Święta Bożego Narodzenia razem, a teraz nie ma już naszego domu ani radosnych Świąt – smuci się syn pogorzelców.

– Kiedy doszło do tragedii, około godziny 15:20, tata był w domu sam. Udało mu się na szczęście wydostać z płonącego domu, wyszedł w koszulce bez butów, z trudnością stał i patrzył jak płonie dorobek życia – opowiada.  – Jeśli chodzi o dolną część domu, pożar objął garaż, sypialnię rodziców, łazienkę, korytarz, schody, tylko kuchnia pozostała nie spalona. Cały dom został zalany podczas akcji ratowniczej Straży pożarnej – dodaje.

Niestety dom nie był ubezpieczony. Jak mówił nam Pan Damian, ubezpieczenie zakończyło się kilka miesięcy przed pożarem.

Zbiórka dla pogorzelców jest dostępna pod adresem: https://pomagam.pl/k6nycp. Jej organizator liczy na 200 tys. mających pomóc w odbudowie rodzinnego domu. Jak dotąd, udało się uzbierać blisko 10 tys. złotych.

Spalony dom w Drużynie; fot. OSP Mosina

Spalony dom w Drużynie

Spalony dom w Drużynie; fot. OSP Mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  poniedziałek, 19 gru, 2022, 18:54:54 |

  Ciekawe ile Sypnie gminnym groszem pełniący obowiązki.

 • Gość
  poniedziałek, 19 gru, 2022, 18:56:42 |

  Ciekawe ile sypnie gminnym groszem pełniący obowiązki.
  Może i urzędnicy gminni się dołożą.

Skomentuj