T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - dziecięca radość na święta
Materiały partnera | czwartek, 8 wrz, 2022 |

Skąd można wiedzieć, że jest się z właściwą osobą?

Po czym poznać, że bliska osoba jest tą właściwą, z którą można zbudować trwały, zdrowy i szczęśliwy związek? Ludzie różnią się między sobą i pod określeniem właściwej osoby dla każdego mogą kryć się nieco inne cechy. Są jednak pewne kwestie, które można odnieść do zdecydowanej większości związków, jak na przykład zaufanie, na podstawie którego powinno budować się dojrzałą relację.

Bliskość emocjonalna i fizyczna

Bliskość emocjonalna pozwala na otwarcie się przed drugą osobą, zaangażowanie w związek i bycie po prostu sobą w jej towarzystwie. Wiele osób podziela przekonanie, że partner powinien być przede wszystkim ich najlepszym przyjacielem. To w końcu ktoś, z kim zamierza się dzielić życie, dlatego nie powinno czuć się żadnych oporów przed szczerą rozmową.

Emocje i długie rozmowy to jednak nie wszystko. W związku konieczna jest także bliskość fizyczna, czułość i ciepło względem drugiej osoby. Tyczy się to zarówno przytulania czy buziaków dawanych na pożegnanie, jak i życia intymnego prowadzonego w sypialni. Niezależnie od tego, czy preferuje się delikatną czułość, czy może BDSM, satysfakcja w tej sferze życia może mieć duży wpływ na ogół odczuwanego w związku szczęścia. Co ważne, bliskość fizyczna wymaga zaufania, dzięki któremu nawet omawiając tematy kontrowersyjne, można pozbyć się wstydu i skrępowania.

Zaufanie, szacunek i umiejętność rozwiązywania konfliktów

Zaufanie to z jednej strony brak kontroli i ograniczeń względem partnera, z drugiej zaś chęć do otwarcia się przed nim i pewność, że otrzyma się niezbędne wsparcie. Zaufanie często wymieniane jest jako jeden z najważniejszych elementów zdrowego związku. Jest ono niezbędne, żeby partnerzy mogli prowadzić życie poza wzajemną relacją, jak i swobodnie rozmawiać o sprawach intymnych, w tym nawet takich, jak akcesoria typu strap on.

W związku konieczny jest także szacunek, szczególnie podczas kłótni. W nerwach nietrudno jest powiedzieć coś, co może urazić drugą osobę. Tymczasem konstruktywne rozwiązywanie problemów w ogóle nie powinno prowadzić do kłótni! Jeśli para potrafi otwarcie rozmawiać o sprawach trudnych od razu po ich wystąpieniu i nie kumuluje w sobie negatywnych emocji, jest to bardzo dobry znak, który może wróżyć długą przyszłość ich związku.

Priorytety i plany na przyszłość

Ludzie mają różne priorytety. Dla jednych najważniejsza jest rodzina, posiadanie dzieci, kupienie własnego domu, w którym mogłyby one dorastać i znalezienie stabilnej pracy zapewniającej regularne dochody. Inni całą swoją uwagę poświęcają karierze, w której nie liczą się dla nich wyłącznie zarobki, ale także osiągane sukcesy, obejmowane stanowiska i szacunek podwładnych. Priorytety mogą być bardzo różne, dlatego warto omówić je ze swoim partnerem lub partnerką. Może się okazać, że podczas gdy jedna osoba z pary marzy o wielodzietnej rodzinie, druga chce do późnej starości podróżować po świecie i cieszyć się niezależnością.

Priorytety ściśle łączą się z planami na przyszłość. Zdarza się, że choć dwoje ludzi żywi do siebie głębokie uczucie, zmierzają oni zupełnie w innych kierunkach. Dobrze jest ustalić to jak najwcześniej. Czy w związku mają pojawić się dzieci, a jeśli tak, to kiedy? Czy któryś z partnerów marzy o przeprowadzce do innego kraju lub miasta? A może planuje własne przebranżowienie i podjęcie się pracy, która będzie wymagała częstych wyjazdów? Różnice w planach na przyszłość mogą rozdzielać nawet świetnie dogadujące się pary. Jeśli natomiast plany się pokrywają lub przynajmniej ze sobą nie kolidują, związek może mieć przed sobą długą przyszłość, a para może dążyć do ustalonych celów wspólnie.

Kobieta i mężczyzna w sklepie z kapeluszami

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Skomentuj