Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Weronika Zwierzchowska | czwartek, 1 cze, 2023 | 1 Komentarz

Jednym głosem z wolną Ukrainą

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na XII edycję koncertu charytatywnego. W tym roku artyści zagrają, żeby wesprzeć osierocone dzieci z frontu wschodniej Ukrainy.  Na scenie oprócz występów gwiazd przeprowadzone zostaną licytacje wartościowych przedmiotów.

W poniedziałek 5 czerwca o godzinie 18:30 w Auli UAM przy ulicy H. Wieniawskiego 1 w Poznaniu zabrzmią pierwsze nuty koncertu „Jednym głosem z wolną Ukrainą II”. Na scenie wystąpią Wanda Kwietniewska Stanisław Soyka i Czesław Mozil oraz wielu innych artystów m.in. Maja Koman, Arek Kłusowski, Swiernalis czy Chór Pogłosy.

– Organizujemy drugi rok z rzędu koncert dla Ukrainy, ponieważ wojna cały czas trwa i trzeba wspomóc naszych sąsiadów. W mediach temat wojny przycichł. Ważne jest to, żeby zająć się osieroconymi dziećmi, bo z każdym dniem wojny ich przybywa. Poradzenie sobie z traumą i stworzenie warunków do życia jest trudne, ale chcemy im w tym pomóc – mówią rzecznicy prasowi koncertu Krzysztof i Michał.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, przy wejściu zostaną rozdane cegiełki. Organizatorzy wraz z ukraińskimi przyjaciółmi mają nadzieję, że otworzą Państwo swoje serca i przekażą darowiznę do puszki dla ukraińskich sierot.

– Warto przyjść na koncert, by zrobić coś dobrego i przyłożyć swoją cegiełkę do pomocy Ukrainie. Powodem, żeby przyjść jest też miłe spędzenie wieczoru, posłuchanie wspaniałych artystów i możliwość wylicytowania przedmiotu – zachęca Krzysztof.

Organizatorzy mają nadzieję, że tak jak w ubiegłym roku Aula UAM będzie wypełniona po brzegi. Atmosfera koncertu jest podniosła ze względu na miejsce, w którym się obywa, a specjalnie zaaranżowane utwory zapewnią ucztę muzyczną i dobrą zabawę.

Podczas koncertu będą odbywać się licytacje na scenie i ciche licytacje w holu. W tym roku będzie można wygrać między innymi spotkanie z Bartkiem Jędrzejakiem, dziennikarzem programu „Dzień Dobry TVN” i zobaczyć od kuchni, jak realizowana jest prognoza pogody.

Koncert jest zwieńczeniem akcji charytatywnej organizowanej przez studentki i studentów Koła Naukowego Polityki Ekonomicznej i Społecznej, a także Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM i społeczności akademickiej.

Jednym głosem z wolną Ukrainą II – koncert charytatywny UAM

Wasze komentarze (1)

  • Jarek
    czwartek, 1 cze, 2023, 22:31:41 |

    Super pomysł! Slava Ukrainie! I na pohybel ruskiej dziczy.

Skomentuj