Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 24 wrz, 2023 | komentarze 2

Niebezpieczna kolizja na Farbiarskiej. Kierowca pod wpływem alkoholu

Dziś w nocy na ulicy Farbiarskiej w Mosinie, w pobliżu popularnego baru, doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Kierowca, który stracił panowanie nad pojazdem, był pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 23 na 24 września przed godziną 4. Jak się okazało, sprawcą tego incydentu był obywatel Białorusi, który prowadził samochód, mając w organizmie aż 2 promile alkoholu.

Warto wiedzieć, że polskie przepisy są surowe wobec kierowców, którzy prowadzą pojazdy po spożyciu alkoholu. Jeśli stężenie alkoholu przekroczy 0,5 promila, prawo jazdy może zostać zabrane na co najmniej 3 lata. W skrajnych przypadkach, takich jak ten, dokument może zostać odebrany nawet na 15 lat. Jednak to nie koniec konsekwencji. Jeśli kierowca, będąc w stanie nietrzeźwości, spowoduje wypadek, w którym ofiary zostaną ranne lub poniosą śmierć, może stracić prawo jazdy na całe życie. To oznacza, że taki kierowca nigdy więcej nie będzie mógł legalnie prowadzić pojazdu.

Wypadek przy ulicy Farbiarskiej w Mosinie

Kolizja przy ulicy Farbiarskiej. Kierowca osobówki miał 2 promile ; fot. Czytelnicy

Wypadek przy ulicy Farbiarskiej w Mosinie

Kolizja przy ulicy Farbiarskiej; fot. Czytelnicy

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Mieszkaniec
  niedziela, 24 wrz, 2023, 12:20:32 |

  W Mosinie? Szok, niedowierzanie

  6
  2
 • ktoś
  poniedziałek, 25 wrz, 2023, 9:13:17 |

  Kupi sobie nowe

Skomentuj