Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 20 lip, 2023 |

Tour de Pologne: plan utrudnień drogowych

W przyszłą sobotę, 29 lipca, z Poznania wyrusza coroczny kolarski wyścig Tour de Pologne. Organizatorzy podali planowane godziny zamknięcia dróg, którymi pojedzie peleton.

Jak czytamy w komunikacie, przejazd kolejowy w Mosinie kolarze mają pokonać około godziny 15:47. Ruch na danym odcinku drogi będzie wstrzymywany już na 40-50 minut przed planowanym przyjazdem peletonu na danym odcinku. – Bezpośrednio po przejechaniu peletonu na danym odcinku ruch będzie otwierany – informują organizatorzy. – Ruch poprzeczny będzie wstrzymywany bezpośrednio na czas przejazdu peletonu i puszczany od razu po przejechaniu wyścigu – dodają.

Tym samym należy przygotować się na zamknięcie dróg na trasie na około godzinę: od około 14:45 w Mieczewie i Świątnikach, od 15 w Mosinie i dalej kolejne zamknięcia w kierunku Poznania.

Pierwszy z siedmiu etapów kolarskiego wyścigu wystartuje z terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa pierwszego etapu ma ponad 180 kilometrów i prowadzi przez Suchy Las, Murowaną Goślinę, Pobiedziska, Kostrzyn, Środę Wielkopolską, Zaniemyśl i Kórnik. Stamtąd kolarze wyjadą w kierunku Mosiny, by przez Mieczewo, Świątniki, Rogalin i Rogalinek dotrzeć do skrzyżowania na ulicy Mocka, skąd ruszą w kierunku Łęczycy. Tam przez Luboń i Wiry odbiją do Komornik, by dotrzeć do mety zlokalizowanej na torze wyścigowym Automobilklubu w Poznaniu.

Zapraszamy do kibicowania kolarzom na trasie wyścigu!

Mapa 1. etapu Tour de Pologne 2023.

Mapa 1. etapu Tour de Pologne 2023.

Tour de Pologne 2022. Fot. Szymon Gruchalski, materiały prasowe.

Tour de Pologne 2022. Fot. Szymon Gruchalski, materiały prasowe.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj