Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | wtorek, 10 kwi, 2012 | komentarze 3

Sprzątanie Pożegowa

13 i 14 kwietnia w rejonie wieży widokowej na Pożegowie odbędzie się wiosenne sprzątanie połączone z sadzeniem drzew i krzewów. Swój udział zapowiedzieli już harcerze, wędkarze  oraz uczniowie z SP nr 1 i SP nr 2.  Przyjść może jednak każdy, kto chce włączyć się w akcję sprzątania.

Wiosenne sprzątanie Pożegowa

Już wiadomo, że w pobliżu wieży widokowej na Pożegowie zostanie posadzonych 100 drzew przekazanych gminie Mosina przez Wielkopolski Park Narodowy oraz krzewy przekazane przez Nadleśnictwo Konstantynowo. Niewykluczone, że z krzewów uda się ułożyć napis Mosina, który będzie widoczny z platformy widokowej.

glinianki z wieżą widokową - Mosina Pożegowo

glinianki z wieżą widokową – Mosina Pożegowo

Od momentu udostępnienia wieży widokowej dla turystów cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. Przychodzą i przyjeżdżają tu nie tylko mieszkańcy Mosiny i okolicznych sołectw, ale również turyści i osoby z Poznania i sąsiednich gmin. Obiekt jest bowiem ogólnie dostępny. W  pobliżu przebiegają zarówno piesze jak i rowerowe szlaki turystyczne, a do dyspozycji turystów  jeden z pięciu oznakowanych szlaków turystycznych, których łączna długość wynosi 85 km.

Trasa dojazdu do wieży

Po zakończeniu budowy i udostępnieniu wieży turystom Urząd Miejski przystąpił do oznakowania trasy dojazdu do wieży tak, aby każda osoba, która zamierza przyjechać do Mosiny, bez problemu dotarła do wieży.

Akcja sprzątania i sadzenia zieleni jest kolejnym etapem zagospodarowania terenu wokół Glinianek. W przyszłości planowana jest budowa ścieżek pieszo-rowerowych wokół zbiorników, dzięki którym będzie możliwość spaceru lub przejażdżki rowerowej – wszystko wymaga jednak ścisłej współpracy z WPN.  Samorząd zamierza na te prace pozyskać dofinansowanie. (red.)

Sprawdź też: Wieża jak magnes

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • zachywcony
  wtorek, 10 kwi, 2012, 14:09:24 |

  Witam, Pomysł ułożenia napisu Mosina z krzewów szczególnie mi się podoba. Generalnie bardzo dobra idea z tą całą wieżą widokową. Dużo ludzi jest nią zainteresowana, zwłaszcza teraz gdy już mamy ładną wiosenną pogodę. O to chodzi, oby więcej takich inwestycji przyciągających rzesze ludzi z Poznania i okolic. Zwłaszcza, że ten region jest naprawdę piękny! Pozdrawiam

 • właśnie
  wtorek, 10 kwi, 2012, 18:39:42 |

  Popieram rónież incjatywę. Oczywiście z dzieciakami i żoną będę na 9.00. Czy wziąć jakieś GRABIE??? Ale z tymi krzewami będzie kłopot. Tam wszędzie glina. Ale może coś wyjdzie z tych nasadzeń!!!!

  POzdrawiam i do zobaczenia

 • WRC
  wtorek, 10 kwi, 2012, 19:10:59 |

  A mi tam podoba się tak jak jest. Zieleni nigdy nie za dużo ale jak nie patrzyć w sąsiedztwie leży WPN. Jeśli chodzi o sprzatanie to bardzo dobry pomysl, teren jest tam bardzo zanieczyszczony, mimo ze w sasiedztwie aquanet… W kazdym razie postaram sie przyjsc o 9 i troche pomoc bo uwielbiam ten rewir, zwłaszcza elegancko się tam biega!

Skomentuj