Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | niedziela, 6 maj, 2012 |

Sprzątanie Pożegowa

Młodzież z Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie, harcerze Ośrodka ZHP w Mosinie oraz Wędkarze Koła PZW Mosina — Miasto sprzątali w połowie kwietnia teren wokół wieży widokowej na Pożegowie. Na uporządkowanym terenie posadzono około 1500 krzewów i 100 drzew.

Sprzątanie Pożegowa

Drzewa przekazał Wielkopolski Park Narodowy, natomiast krzewy pochodziły od Nadleśnictwa Konstantynowo. Z części krzewów ułożono napis MOSINA.PL, który najlepiej widać z tarasu widokowego wieży. W pracach pomagali także pensjonariusze Zakładu Otwartego w Rosnowie i Strażnicy Miejscy, a druhowie z OSP Nowinki podlali wszystkie rośliny.

Waldemar Krzyżanowski, zastępca burmistrz przekazał uczniom uczestniczącym w akcji — zaproszenie do odwiedzenia 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, gdzie stacjonują samoloty F16.

Kwietniowe prace były kolejnym etapem zagospodarowania terenu wokół wieży. Mosina planuje tam także wybudować ścieżki pieszo-rowerowe wokół glinianek, na które samorząd chce pozyskać dofinansowanie z funduszy zewnętrznych. Wymaga to jednak współpracy z WPN. (red.)

Przeczytaj też o akcie wandalizmu na gliniankach.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 3.1/10 (Głosujących: 39)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo