Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 6 maj, 2012 |

Sprzątanie Pożegowa

Młodzież z Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie, harcerze Ośrodka ZHP w Mosinie oraz Wędkarze Koła PZW Mosina — Miasto sprzątali w połowie kwietnia teren wokół wieży widokowej na Pożegowie. Na uporządkowanym terenie posadzono około 1500 krzewów i 100 drzew.

Drzewa przekazał Wielkopolski Park Narodowy, natomiast krzewy pochodziły od Nadleśnictwa Konstantynowo. Z części krzewów ułożono napis MOSINA.PL, który najlepiej widać z tarasu widokowego wieży. W pracach pomagali także pensjonariusze Zakładu Otwartego w Rosnowie i Strażnicy Miejscy, a druhowie z OSP Nowinki podlali wszystkie rośliny.

Waldemar Krzyżanowski, zastępca burmistrz przekazał uczniom uczestniczącym w akcji — zaproszenie do odwiedzenia 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, gdzie stacjonują samoloty F16.

Kwietniowe prace były kolejnym etapem zagospodarowania terenu wokół wieży. Mosina planuje tam także wybudować ścieżki pieszo-rowerowe wokół glinianek, na które samorząd chce pozyskać dofinansowanie z funduszy zewnętrznych. Wymaga to jednak współpracy z WPN. (red.)

Przeczytaj też o akcie wandalizmu na gliniankach.

Sprzątanie Pożegowa (wieża widokowa w tle)

Sprzątanie Pożegowa – pod wieżą widokową

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj