Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 12 kwi, 2013 |

Sąd oddalił wniosek o zasiedzenie

Sąd Okręgowy odrzucił wniosek Swarzędz Meble S.A. w upadłości o zasiedzenie terenu w Mosinie. Chodzi o kilka działek, na których m.in. funkcjonuje Zakład Usług Komunalnych. Jedynym rozwiązaniem, które pozostało syndykowi, aby spróbować zmienić niekorzystny dla niego wynik jest wniosek o kasację wyroku.

Swarzędz Meble i ZUK

Dla ZUK taki werdykt może oznaczać, że współwłaściciele tych działek mogą wystąpić o ich zwrot. Chodzi m.in. o działkę, na której stoją dwie hale, w których działa ZUK, w tym Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów.

Sprawa o sporny teren i zabudowania toczyła się przed sądem od około 20 lat. Swarzędz Meble SA wnosiły o zasiedzenie tego terenu, ponieważ ich zdaniem od okresu powojennego nikt inny tam nie funkcjonował i w związku z tym nabyły prawa przez zasiedzenie. Właściciele, którym po II wojnie światowej zabrano działki byli innego zdania, do którego przychylili się sędziowie.

ZUK przeniósł się w to miejsce w 2004 r. Gmina Mosina podpisała umowę na dzierżawę ze Swarzędz Meble S.A., która wówczas funkcjonowała jeszcze na tym terenie. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj