Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 15 kw., 2014 |

Zamieszkać w puszczykowskiej pustelni

Jeszcze w lutym Akcja Katolicka parafii Mosina zorganizowała pieszą wędrówkę. Trasa rozpoczynała się przy kościele w Mosinie i kończyła u sióstr Elżbietanek na ulicy Wiosennej w Puszczykowie. Dopisywała raczej wiosenna aura.

Uczestnicy na postojach mieli okazję do śpiewu, modlitwy i na przypomnienia sobie Testamentu Jana Pawła II. Dłuższy postój nastąpił w Auli Jana Pawła II przy kościele św. Józefa w Puszczykowie. Osoba bł. Jana Pawła II była przywoływana w dniu spaceru ze względu na kanonizację polskiego papieża. Spacer zakończył się pobytem u sióstr Elżbietanek, gdzie był czas na modlitwę w kaplicy, zapoznanie się z pustelnią działającą na terenie klasztornym. Siostra przełożona przybliżyła uczestnikom historię i charyzmat zgromadzenia. Był również poczęstunek i ciekawe rozmowy, także z kapelanem sióstr, księdzem kanonikiem Janem Małetą, byłym proboszczem ze Stęszewa.

Zamieszkać w puszczykowskiej pustelni

Zamieszkać w puszczykowskiej pustelni

Wszyscy, którzy szukają wyciszenia i kontaktu z Bogiem mogą zamieszkać samotnie w Pustelni św. Franciszka. Więcej informacji na ten temat na stronie http://poznan.elzbietanki.pl/pustelnia

Pustelnia św. Franciszka w Puszczykowie została poświęcona przez ks. biskupa Damiana Bryla, całkiem niedawno. Wydarzenie to miało miejsce 20 września 2013 roku. Pustelnia jest darem z okazji 100- lecia Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety dla drugiego człowieka, który pragnie odnowić i pogłębić relacje z Bogiem.

Anna Kreczmer

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 6.5/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo