Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | czwartek, 19 lis, 2015 |

Święty Jan Paweł II w Rogalinku

W czwartek 22 października, w dniu kiedy w liturgicznym kalendarzu wspominamy św. Jana Pawła II papieża, w kościele w Rogalinku podczas wieczornej Mszy św. uroczyście poświęcono popiersie św. Jana Pawła II. Popiersie  do wiosny zostanie w kościele, natomiast docelowo znajdzie się na Przystani im. Jana Pawła II w Rogalinku. Mszę koncelebrowaną odprawiał ks. proboszcz z Rogalinka Jerzy Stachowiak, proboszcz z Mosiny ks. Edward Majka i proboszcz Marek Smyk z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP z Puszczykowa.

Fundatorem popiersia był ks. proboszcz Edward Majka. Popiersie otrzymał pomysłodawca przystani Jana Pawła II, motorowodniak i twórca muzeum drukarstwa z Rogalinka –  Alojzy Szabelski w Mosińskim Ośrodku Kultury podczas wrześniowej prezentacji filmu przedstawiającego sylwetkę pana Szabelskiego pt. „Drukarz na wodzie”, zrealizowanego w ramach projektu „Filmowe życiorysy.pl”. Odsłonięcia popiersia dokonali wnukowie pana Alojzego.

Podczas uroczystości w kościele, oprócz Alojzego Szabelskiego i jego rodziny było obecnych wielu rogalińskich parafian i gości. Przybyła także reprezentacja Akcji Katolickiej z Mosiny. Po Mszy św. odbył się poczęstunek w świetlicy wiejskiej, gdzie pan Alojzy otrzymał pamiątkowy obraz przedstawiający św. Jana Pawła II, z wypisanymi na odwrocie słowami uznania: „Panu Alojzemu Szabelskiemu w Dniu Papieskim w dowód wdzięczności za sławienie imienia papieża Jana Pawła II i pracę w myśl Jego idei.” Na odwrocie podpisali się również uczestnicy spotkania w świetlicy.

Anna Kreczmer

Święty JP

Święty Jan Paweł

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj