Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Czytelnicy GMP | czwartek, 15 sty, 2015 |

Relaks w ogrodzie

Artykuł sponsorowanyCzas od początku wiosny do jesieni to czas spędzania czasu w ogrodzie i na działce. Do wylegiwania się w promieniach słońca warto jednak się zaopatrzyć w meble wypoczynkowe, wśród których najpopularniejszymi są oczywiście leżaki leżaki.

Leżaki ogrodowe wydają się być podstawowym meblem wypoczynkowym w ogrodzie. To wylegując się na nich można spokojnie czytać książkę, uciąć sobie krótką drzemkę czy po prostu opalać się w promieniach słońca. Trzeba zawsze uważać oczywiście by na słońcu nie spędzić zbyt dużo czasu – może to się skończyć w najlepszym wypadku lekkim spaleniem na słońcu, a w najgorszym – nawet udarem.
Pomijając jednak ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia warto rozejrzeć się za leżakami do ogrodu. Rynek jest bardzo bogaty i wiele firm oferuje modele tradycyjne, wykonane z materiałów naturalnych, jak na przykład z drewna, czy leżaki z tworzywa sztucznego (polimerowe). Zarówno jedne jak i drugie mają zwolenników i przeciwników. Trzeba jednak przyznać, że leżaki wykonane z tworzyw sztucznych mogą górować nad innymi ze względu na cenę i żywotność. Leżaki polimerowe są dużo bardziej wytrzymałe i dużo mniej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Zwykle materiał, z którego jest wykonany leżak ogrodowy jest wodoodporny, a także odporny na działanie promieni UV, dzięki czemu nie traci swoich kolorów i dłużej wygląda jak nowy. Plastikowe leżaki do ogrodu nie wymagają żadnej konserwacji, a jak zapomnimy schować je do wnętrza na wypadek złej pogody to nic im się nie stanie. Wielu producentów, jak na przykład firma Keter stosuje zabiegi kosmetyczne podczas produkcji, dzięki którym leżaki wyglądają jakby były wykonane z plecionki rattanowej. Jest to oczywiście złudzenie, ale dodaje ich wyglądowi trochę elegancji.

Takie modele leżaków do ogrodu są gwarancją inwestycji na lata, na czym na pewno zyska domowy budżet. Przechowywanie leżaków może być łatwe i bezproblemowe. Pomijając fakt, że leżaków z tworzywa sztucznego nie trzeba chować pod dach to często producenci dbają i o ten aspekt. Dlatego właśnie na rynku możemy odnaleźć leżaki składane oraz sztaplowane.

leżak ogrodowy

leżak ogrodowy

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj