Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 18 lis, 2015 | komentarze 2

Wyjątkowy gość

Z panem Łukaszem Kuropaczewskim nawiązaliśmy korespondencję, przygotowując nasze czerwcowe Dni Literatury w Mosinie. Czuliśmy się bardzo wyróżnieni, gdy przyjął zaproszenie i zgodził się opowiedzieć o swojej miłości do muzyki. Do spotkania z uczniami doszło 7 października. Odbyło się ono w świetlicy Gimnazjum nr 1 w Mosinie.

Łukasz Kuropaczewski

Opowiadał nam o tym, czym jest dla niego muzyka i jak wygląda jego codzienność artystyczna. Zadawaliśmy mu wiele pytań. Nasza ciekawość w 50 procentach została zaspokojona. Ktoś może zapytać, dlaczego tylko w połowie? Ponieważ spotkania z takimi osobami zawsze są za krótkie, bez względu na przeznaczony czas i okoliczności.

Łukasz Kuropaczewski

Bezcennym przeżyciem było dla nas także usłyszenie, jak gra pan Łukasz. Jak brzmią frazy ze znanych fragmentów muzycznych interpretowanych przez tej klasy artystę. Szkoda, że tak rzadko możemy wysłuchać muzyki na żywo prezentowanej przez wirtuozów. Nie sądziliśmy też, że przygotowanie utworu wymaga takiej ilości czasu, cierpliwości i samozaparcia.

W imieniu wszystkich uczniów gimnazjum chcielibyśmy gorąco podziękować panu Łukaszowi Kuropaczewskiemu za przybycie i fantastyczne spotkanie, pani dyrektor Gimnazjum nr 1 w Mosinie – Ewie Szymańskiej oraz pani Małgorzacie Bem za pomoc i  możliwość zorganizowania tego spotkania oraz Stowarzyszeniu Grupa Inicjatywna Baranówko za patronat nad samym przedsięwzięciem.

Wyjątkowy gość Łukasz Kuropaczewski

Łukasz Kuropaczewski jest gitarzystą klasycznym, jednym z najwybitniejszych polskich muzyków młodego pokolenia. Mieszka w Puszczykowie. Brał udział w licznych konkursach na całym świecie. Trzykrotnie został nominowany do Paszportu Polityki oraz do nagrody TVP Kultura – Gwarancja Kultury.

Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Piotra Zaleskiego. Osiem lat studiował i pracował w USA, u maestro Manuela Barrusco. Koncertował w największych salach koncertowych świata, m.in.: w Londynie, w Amsterdamie, czy Carnegie Hall w Nowym Yorku. Występował  w kilkudziesięciu krajach świata – od Panamy po Japonię. Pan Łukasz Kuropaczewski prowadzi także międzynarodową klasę gitary w Poznaniu. Jest też dyrektorem artystycznym największego festiwalu gitarowego w Polsce: Polish Guitar Academy. Koncertował z towarzyszeniem wielu orkiestr symfonicznych, między innymi z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Marka Fitz-Geralda. Przygotowywał nagrania dla programów telewizyjnych oraz radiowych. Za „Polish Music” w 2008 r. dostał nominację do nagrody „Fryderyk 2009” w kategorii „Album Roku Muzyka Solowa”. Pozwolimy sobie zacytować ciekawą recenzję, którą znaleźliśmy na jednej ze stron internetowych, i która świadczy o niezwykłym geniuszu oraz talencie naszego gościa: „Łukasz Kuropaczewski okazał się wspaniałym interpretatorem niełatwych – żeby nie użyć słowa niegitarowych – utworów.

Tomek Lisiak i Wiktor Piotrowski

Reportaż o Łukaszu Kuropaczewskim na łamach Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej (Styczeń 2012).

Wyjątkowy Łukasz Kuropaczewski

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo, Wywiad, reportaż

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • gość
    poniedziałek, 23 lis, 2015, 21:23:37 |

    brawo młodzieży!!! tak trzymać!

  • gość
    poniedziałek, 23 lis, 2015, 21:24:11 |

    GRATULACJE !

Skomentuj