Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | sobota, 26 gru, 2015 |

Tworzy w swoim charakterystycznym stylu

W połowie stycznia w redakcji Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej odbędzie się indywidualna wystawa prac Sylwii Taciak.

SYLWIA TACIAK – ur. 25.03.1980 r. w Poznaniu, mieszka w Rogalinku, gdzie od kilku lat zajmuje się malarstwem i ikonopisaniem w pracowni artystycznej pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dębów Rogalińskich. Jej opiekunem w pracy twórczej jest Lucyna Smok – artystka, założycielka pracowni.

Sylwia Taciak Matka Boża

Sylwia Taciak – Matka Boża

Preferowaną techniką Sylwii jest malowanie na desce akrylami – niezależnie od tego czy jest to malarstwo całkowicie świeckie, czy na poły sakralne. Tworząc ulubione przez siebie ikony, starannie nanosi wybrane kolory zgodnie z tradycyjną techniką tworzenia ikon, jednak dzięki jej specyficznemu podejściu i niepowtarzalnej interpretacji, jest ona oryginalnym twórcą, który przetwarza przez swoją świadomość tematy biblijne w swoim charakterystycznym stylu. Obrysowane liniami nieco zdeformowane figury świętych bywają niepokojące w swym wyrazie, co nie przeszkadza im emanować zawsze „KOLOROWYM ŚWIATŁEM” – zgodnie z tytułem nadanym przez nią wszystkim dotychczasowym indywidualnym wystawom.

W ostatnim czasie artystka poświęciła się również tworzeniu pejzaży miejskich z krajów całego świata, zainspirowana i zafascynowana fotografiami
z kolorowych albumów. Cykl nowych prac nazwała „PARYŻ – LONDYN – NOWY JORK – POZNAŃ” i ma zamiar go zaprezentować zarówno w galeriach polskich, jak i zagranicznych, dzięki czemu może będzie mogła odwiedzić osobiście wszystkie miasta z tytułu.

Sylwia Taciak z dyplomem

Sylwia Taciak z dyplomem

Sylwia ma swoją stałą ekspozycję w rogalinkowskiej pracowni, uczestniczyła wielokrotnie w wystawach zbiorowych, w Galerii Miejskiej w Mosinie i w Mosińskim Ośrodku Kultury. W 2012 r. artystka zaprezentowała indywidualną wystawę swoich ikon w Galerii Tak w Poznaniu. Znaczącym wydarzeniem dla Sylwii było zaprezentowanie w 2013 r. przekroju prac podczas Nocy Muzeów w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu. W tym samym roku Sylwia miała również wystawę w Galerii przy Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, a w 2014 r. została zaproszona do Stęszewskiego Ośrodka Kultury. Jej dzieła znajdują się w stałych zbiorach Muzeum Etnograficznego w Poznaniu oraz Muzeum Górków w Szamotułach, jak również w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą.

Uhonorowana wyróżnieniem w Wielkopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych „Inny Świat Jest Tu”, w 2015 r. została laureatką stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury, dzięki któremu już niedługo będzie można podziwiać prace Sylwii w wydaniu książkowym.

Zachęcamy do polubienia strony facebookowej Sylwii: https://www.facebook.com/sylwiataciak/

A.M.

obraz Sylwii Taciak

obraz Sylwii Taciak

Sylwia Taciak - Barcelona

Sylwia Taciak – Barcelona

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj