Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 5 maj, 2015 |

Zawodowy turniej tenisowy Angie Cup 2015 | Święto tenisa w Puszczykowie

O informacje na temat turnieju poprosiliśmy dyrektora Centrum Tenisowego „Angie” w Puszczykowie, Henryka Gawlaka

Redakcja: –  Będzie to duże  wydarzenie tenisowe  w  Centrum  oraz w Puszczykowie.

Henryk Gawlak: – Rzeczywiście, w historii Centrum Tenisowego oraz Akademii Tenisowej Angelique Kerber  w Puszczykowie to pierwszy profesjonalny turniej ITF na kortach twardych z pulą nagród  10 tysięcy dolarów.  „Angie” zapisało się już w  historii światowego tenisa , odbyły się   dwa mecze Pucharu Davisa z  Łotwą 2006 r. i z Marokiem 2007 r.   Turniej  ITF  to kolejne wyzwanie organizacyjne i finansowe dla nas wszystkich.

–  Jak wyglądały przygotowania do imprezy?

Rozpoczęliśmy kilka miesięcy wcześniej. Bardzo ważną częścią sportową turnieju są korty, główna arena zmagań tenisistów.  Turniej odbędzie się na kortach twardych o nawierzchni hard. Zostały umyte po zimie i już są gotowe na przyjęcie naszych tenisowych gości.

Centrum Tenisowe Angie w Puszczykowie

Centrum Tenisowe Angie w Puszczykowie

– Jak przedstawia się lista  uczestniczek

Na dzień 20 maja listę turnieju głównego otwiera Oceane Dodin (FRA) 138 na liście WTA. Niestety  w turnieju głównym  nie ma żadnej Polki, która awansowałaby z rankingiem. Do  eliminacji zakwalifikowały się  Anna Korzeniak, Oliwia Szymczuch, Zuzanna Maciejewska. Oczekujących do eliminacji było 128 zawodniczek, w tym dużo Polek. Lista uczestniczek zmieniała się do ostatniego  dnia weryfikacji, czyli 1 maja godz. 18.00. Organizator ma trzy dzikie  karty do turnieju głównego, jedną PZT . Dziką kartę do Angie CUP 2015  otrzyma Olga  Brózda (A.T. Angelique Kerber ).

Z przyczyn zdrowotnych nie zobaczymy  w turnieju  puszczykowianki –  17 letniej Anastasyi Shoshyny Do eliminacji organizator ma 5 dzikich kart , jedna PZT.  Turniej zapowiada się bardzo emocjonująco , zainteresowanie jest duże. Mam nadzieję, że drabinka turnieju eliminacyjnego będzie pełna , turniej główny dostarczy wielu wrażeń sportowych.

Zapraszam na stronę turnieju www.angiecup.pl,  gdzie będą zamieszczane informacje na bieżąco, a przede wszystkim  do Centrum Tenisowego „ Angie”  w Puszczykowie,  ul. Sobieskiego 50 od 2 maja do 9 maja 2015,  od godzin rannych do późnych godzin wieczornych.

Andżelika Kerber

Andżelika Kerber

I Międzynarodowe  Mistrzostwa Kobiet w Tenisie

I Międzynarodowe Mistrzostwa Kobiet w tenisie to pierwszy w historii Centrum Tenisowego oraz Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie turniej ITF z pulą nagród 10.000 $ USD. Impreza ta odbędzie się  w dniach od 2 do 9 maja 2015 roku na terenie Centrum Tenisowego „Angie „. Jak mówi  dyrektor turnieju Henryk Gawlak, turniej będzie składał się z dwóch części. W dniach 2 – 4.05.2015 odbędzie się turniej eliminacyjny, w którym wezmą udział 64 zawodniczki, i z których 8 awansuje do turnieju głównego. Natomiast w dniach 4-9.05.2015 odbędzie się turniej  główny z udziałem 32 zawodniczek oraz turniej deblowy dla 16 par. Twarzą tej imprezy będzie czołowa tenisistka  świata Angelique Kerber.

Jestem przkonany, że będzie to wydarzenie sportowe, promujące nie tylko Puszczykowo jako ośrodek sportu wypoczynku, ale również Wielkopolskę. Chcemy ,aby to wydarzenie sportowe było promocją tenisa i sportu dla mieszkańców Puszczykowa , Poznania i sąsiednich miejscowości .

Wstęp na te międzynarodowe zawody  będzie bezpłatny.

Orientacyjny program turnieju

sobota  – poniedziałek, 2 – 4.05.2015 od godz. 10.00 – eliminacje i I runda Turnieju Głównego

wtorek – środa,  5 – 6.05.2015  od godz. 10.00 –  I-II runda Turnieju Głównego; ćwierćfinały gry podwójnej

czwartek, 7.05.2015 – ćwierćfinały  gry pojedynczej; półfinały  gry podwójnej

piątek, 8.05.2015 –  półfinały gry pojedynczej; finał gry podwójnej

sobota, 9.05.201- FINAŁ GRY POJEDYNCZEJ

Szczegółowe informacje  o turnieju na stronie www.angiecup.pl

Henryk Gawlak 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj