Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Dorota Lisiak | piątek, 12 sie, 2016 |

Neptun, szkło powiększające i kody QR

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Baranówko od 1 do 5 sierpnia realizowało warsztaty „Przystań wyobraźni”, które odbywały się w świetlicy wiejskiej w Sowinkach.

Zamieszczamy relację z wydarzenia.

„Płynie łódź moja wzburzonym morzem….”

Zielona ziemia i spienione fale to elementy zabaw tematycznych prowadzonych przez Magdalenę Albrecht – Walczak podczas V edycji warsztatów „Przystań wyobraźni” stowarzyszenia Grupa Inicjatywna Baranówko. W warsztatach uczestniczyło 19 dzieci z pobliskich wiosek Baranówko, Sowinki, Krajkowo. Pomimo, że łódź zrobiono z kartonów i styropianowych podkładów a  ster sklejono z  plastikowych butelek to w piątkowy poranek wszyscy zastanawiali się jak będzie  wyglądało jej wodowanie na pobliskim jeziorze. Wielkie wyzwanie na sam koniec letniej przygody. Ale, wracając do początku warsztatów…

warsztaty w świetlicy wiejskiej w Sowinkach

warsztaty w świetlicy wiejskiej w Sowinkach

Rozpoczęliśmy w poniedziałek od przygotowania morskiej kompozycji. Na olbrzymich płótnach dzieci z mozołem malowały, wycinały i sklejały Neptuna. Aby prezentacja była kompletna  z plasteliny lepiły ryby, doklejały roślinność wodną. Wszyscy pracowali pełną parą i z dużym zaangażowaniem. Dzieci udowodniły też, że  nie jest im  straszno pokonywać wyzwania. W czwartkową lekko parną pogodę skupiły się na zagadkach. Niby „ rozgryzały” zwykłą zabawę w podchody z podziałem na grupę ukrywającą się i szukającą , ale główkowania oraz wysiłku fizycznego było  tyle samo po obu stronach. Poznaliśmy także jak działa kod QR, ponieważ część ukrytych wiadomości wymagała telefonu reagującego na ten rodzaj szyfru. Dzieci dowiedziały się też jak rozpoznać zadany gatunek drzewa, poszukać odpowiednich szyszek oraz liści, czy łatwo jest chodzić na opak, albo, kto jest autorem Kopciuszka. Na warsztatach nie zabrakło także gier z piłkami. Nie jeden chłopak i dziewczyna zgrywali Lewandowskiego oddając strzał na bramkę przeciwnika.

Gorąco dziękujemy wszystkim dzielnym Dzieciom , Mamom , pani Magdzie Albrecht- Walczak a szczególnie Klarze Kurowskiej , sołtysowi wsi Sowinki za pomoc w zrealizowaniu tego zakorzenionego od pięciu lat w świetlicy w Sowinkach projektu współfinansowanego ze środków Gminy Mosina.

Narzeka się często , że dzieci siedzą przed komputerami i nie mają co ze sobą zrobić.

Zaręczam, że to nie prawda. Wystarczy, że damy im szansę i stworzymy warunki do  spotkań , zachęcimy , pozwolimy uruchomić wyobraźnię a zauważymy ile tracimy zamykając je w większości nieświadomie , może czasem i z wygody w 4 ścianach naszych mieszkań.

warsztaty w świetlicy wiejskiej w Sowinkach (2)

warsztaty w świetlicy wiejskiej w Sowinkach

Dorota Lisiak

Grupa Inicjatywna Baranówko

Napisano przez Dorota Lisiak opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Skomentuj