Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 22 sty, 2017 | komentarze 2

Czym kierować się, jeśli kupujemy oświetlenie do kuchni

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń w naszym domu, w których zwykle przebywamy najczęściej. Wynika to z bardzo prostego faktu – to w kuchni przygotowujemy posiłki, w kuchni tez zwykle parzymy poranną kawę. W kuchni tez najlepiej się rozmawia. Kuchnia jest zatem tego typu pomieszczeniem, które łączy ludzi, w którym domownicy lubią spędzać czas. Głównie z tego względu, powinno być ono odpowiednio oświetlone. Jakie zatem oświetlenie dobrać do kuchni, żeby spełniało ono swoje założenie a przy okazji sprawiało, że będziemy się w niej czuć miło i komfortowo?

Przede wszystkim, oświetlenie do naszej kuchni powinno być dobierane wedle jej wielkości. Powinno być ono wprost proporcjonalne do wymiarów kuchni. Tylko w ten sposób unikniemy wrażenia, że nasze oświetlenie kuchenne jest albo za duże albo – co w sumie chyba jest gorszą opcją – za małe. Dobrze zatem wziąć pod uwagę kilka rodzajów oświetlenia jeśli o kuchnię chodzi.

Możemy zdecydować się na przykład na lampę wiszącą. Jest to jedno z bardziej tradycyjnych rodzajów oświetlenia kuchni i zdecydowanie najczęściej spotykane. Wybierając lampę wiszącą do kuchni przede wszystkim mamy znacznie większe pole manewru jeśli chodzi o sam jej wygląd. Możemy eksperymentować z kolorami, wzorami czy tez jej wielkością. Najważniejsze jest jednak, aby nie przesadzić. Musimy pamiętać, że lampa, podobnie jak rośliny, czy obrazy – stanowi element dekoracyjny naszego wnętrza. Wybierając zatem lampę wiszącą oczywiście musimy mieć na względzie jej wygląd, ale też musimy wiedzieć, czy będzie ona wystarczająco funkcjonalna – czyli innymi słowy – czy będzie rzucała odpowiednią ilość światła na nasze pomieszczenie.

oswietlenie do kuchni

oświetlenie w kuchni

Innym, nie mniej popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oświetlenie naszej kuchni, są kinkiety. To zdecydowanie nowsza forma oświetlenia pomieszczeń, jednakże bardzo ekonomiczna. W kinkietach obecnie montowane są żarówki energooszczędne, a co za tym idzie – minimalizujemy koszty opłat za prąd w naszych domach. Poza tym, żarówki energooszczędne emitują znacznie mniej szkodliwych substancji do naszego środowiska i też działają znacznie dłużej od zwykłych. Głównie z tych powodów warto więc planując oświetlenie kuchni, wziąć pod uwagę właśnie kinkiety.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • DDD
    środa, 8 lut, 2017, 5:36:30 |

    Co za bzdury!!!! Ktoś pisze teksty na temat o którym nie ma pojęcia!!! Lampa – jest to źródło światła, żarówek już się raczej nie stosuje a ta reklama produktu o kiepskiej jakości i kosmicznej cenie: downlight IP65 650lm za 490zł!!!! to jakas kpina. Proszę zasięgnąć rady kogoś kto ma pojęcie o temacie oświetlenia!

  • Marek
    sobota, 18 mar, 2017, 23:21:35 |

    Ja polecam do kuchni nad stołem jedną centralnie umieszczoną lampę ew z doświetlaniem zakątków osobnymi LEDami – jeżeli jest taka potrzeba. Jedna duża lampa tworzy w kuchni odpowiedni, domowy nastrój. Do włączania i wyłączania światła w kuchni polecam zdecydowanie jakiś wyłącznik automatyczny. Ułatwia to wchodzenie i wychodzenie z zajętymi rękoma bez potrzeby wracania, aby zgasić światło. Wyłącznik może być oparty o czujkę ruchu albo przy droższym rozwiązaniu w oparciu o wyłącznik liczący osoby wchodzące i wychodzące z pomieszczeń np Luno5. Przy tym droższym rozwiązaniu nie trzeba się stale ruszać aby światło się paliło.

Skomentuj