Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 29 cze, 2017 | komentarzy 5

Powstanie ścieżka edukacyjna na gliniankach

Dobra wiadomość dla mieszkańców Mosiny i turystów: na mosińskich gliniankach powstanie ścieżka pieszo-rowerowa wraz z małą infrastrukturą edukacyjną.

Gmina Mosina uzyskała dofinansowanie na to przedsięwzięcie w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-202, działanie 2.4.1a: „Działania o charakterze dobrych praktyk, związane z ochroną zagrożonych gatunków i siedlisk przyrodniczych”.

Cały projekt przewiduje budowę ścieżki pieszo-rowerowej wraz z małą infrastruktura edukacyjną – tablicami edukacyjnymi oraz miejscami do odpoczynku dla turystów. Dofinansowanie obejmuje również rewitalizację ścieżki pieszej „Osowa Góra – Jezioro Budzyńskie”, wraz z wiatą i tablicami edukacyjnymi oraz tarasem widokowym, w rejonie „Szwedzkich Gór”.

To nie wszystko. W ramach promocji i edukacji ekologicznej, projekt przewiduje także między innymi wydanie broszury dotyczącej siedlisk i gatunków chronionych występujących na terenie objętym projektem.

Wieża widokowa na Gliniankach w Mosinie

Wieża widokowa na Gliniankach w Mosinie

Patronem merytorycznym projektu jest Wielkopolski Park Narodowy. Całkowita wartość projektu to 1 324 937,14 zł, zaś dofinansowanie obejmuje 85% całej kwoty, czyli 1 125 196,56 zł.

źródło: www.mosina.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • lesio
  czwartek, 29 cze, 2017, 13:09:40 |

  Wszystko pięknie i fajnie, ale trochę asfaltu brakuje, żeby tam normalnie dojechać.

  • mosiniak
   poniedziałek, 24 lip, 2017, 17:02:25 |

   A co zrobić z wodą opadową? Zatem i odwodnienie musi być wykonane…

 • mosiniak
  piątek, 21 lip, 2017, 17:46:15 |

  Oby tylko ktoś nie zechciał wejść z asfaltem na glinianki… Jednak nowy dojazd w kostce lub asfalcie owszem, przyda się.

Skomentuj