T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | poniedziałek, 19 lis, 2018 | komentarzy 5

Budowali domki dla dzikich kotów

Zima zbliża się wielkimi krokami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w gminie Mosina żyje wiele wolno żyjących kotów. Zwierzęta te mają dużo szczęścia – znalazła się grupa ludzi, którzy z zaangażowaniem godnym podziwu troszczą się o nie, podejmując wiele działań i poświęcając im swój czas, energię i siły. Jak informuje Fundacja Agapeanimali na swoim profilu 14 listopada w Szkole Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku zorganizowana została akcja budowania im … domów.

Oprócz części warsztatowej, na spotkaniu przedstawiono problem kotów wolno żyjących oraz zaznaczono jak ważna jest kastracja. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom byt kotów ulegnie poprawie. Na spotkaniu obecny był też Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch, który również zaangażował się w akcję i zagwarantował większe wsparcie w tym zakresie.

Akcja budowania domków dla dzikich w SP Krosinko

Akcja budowania domków dla dzikich w SP Krosinko fot. Fundacja Agapeanimali

Poprosiliśmy też o kilka słów komentarza Panią Joannę Olejniczak – prezes fundacji Agapeanimali.

Fundacja Agapeanimali zajmuje się niesieniem pomocy chorym, porzuconym i bezdomnym zwierzętom. Naszym głównym celem jest walka z kocią bezdomnością oraz poprawa bytu kotów wolno-żyjących. Edukacja młodych ludzi – nauka niesienia pomocy, uwrażliwianie na ból i cierpienie zwierząt jest bardzo ważna – trzeba już od najmłodszych lat zwiększać świadomość odnośnie poprawnego traktowania kotów, własnych oraz tych żyjących wokół nas. Bardzo popieramy takie wydarzenia! Jej organizatorzy, rodzice, a przede wszystkim dzieci wykonali świetną pracę. Mamy nadzieję, że inne szkoły wezmą przykład z SP w Krosinku. – mówi Joanna Olejniczak – prezes zarządu fundacji Agapeanimali.

Pamiętajmy, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nasze koty, ale za wszystkie, które nas otaczają. Zbliża się zima – pomóżmy im ją przetrwać!

Więcej na ten temat dowiedzą się Państwo w artykule: Kocie problemy w Mosinie – o sytuacji dzikich kotów na terenie gminy


gotowy domek dla kotów wolno żyjących

Gotowy domek dla kotów wolno żyjących fot. Fundacja Agapeanimali

Budowanie domków dla dzikich

Budowanie domków dla dzikich kotów fot. Fundacja Agapeanimali

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • Marlena
  poniedziałek, 19 lis, 2018, 23:51:40 |

  Może zamiast domków dla nich to kastracja/sterylizacja bo z roku na rok jest ich coraz więcej i w coraz gorszym stanie zdrowia

  • Nancy
   wtorek, 20 lis, 2018, 17:16:20 |

   Sterylizacja idzie razem z innymi akcjami. Zbliża się zima i o ile latem zwierzęta te sobie jakoś radzą to bez takich akcji jak ta skazane są na śmierć.

 • Mariola Marecka Chudak
  wtorek, 20 lis, 2018, 9:42:49 |

  Brawo za inicjatywę! Najważniejsze, to nie być obojętnym.
  Pani Marleno, dziko żyjące kotki może nie w wystarczającej liczbie, ale są sterylizowane. 6 stycznia 2017r. weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Gminy zyskały możliwość finansowania z własnych środków sterylizacji i kastracji zwierząt, w tym psów i kotów posiadających właścicieli. Wiem, że budżet nie jest z gumy, ale wraz z pomocą Stowarzyszeń trzeba dokonywać sterylizacji, by problem nas nie przerósł.

 • Willma
  wtorek, 20 lis, 2018, 10:03:42 |

  Sterylizacja jest potrzebna, ale i domki na zimę niezbędne. Kotki, które żyją na wolności, nie mają cieplutkiego miejsca u boku człowieka, dlatego potrzebuja schronienia przed zimnem, wiatrem, deszczem i śniegiem. Wspaniała akcja. Gratulacje

 • ana
  wtorek, 20 lis, 2018, 10:29:09 |

  Dobrze, że chuda choć koty toleruje, bo psów przecież nie znosi.
  A inicjatywa jak najbardziej godna pochwały. Pomagamy zwierzakom!

Skomentuj