Redakcja GMP | poniedziałek, 19 Lis, 2018 | komentarze 2

🦓 Niebezpieczne przejście dla pieszych w Luboniu

Do redakcji e-lubon.pl napisała pani Magdalena, która poruszyła temat niebezpiecznego przejścia pod wiaduktem w ulicy Krętej w Luboniu.

Chciałabym zwrócić Państwa uwagę na kwestię niebezpiecznego przejścia pod wiaduktem w ulicy Krętej w Luboniu, jedynej drogi, którą może w nowych realiach (po wybudowaniu wiaduktu i zmodernizowaniu linii kolejowej) poruszać się osoba piesza, rowerzysta na odcinku Luboń-Łęczyca w tym rejonie, przejścia od zawsze bardzo niebezpiecznego, ale jak dotąd nigdy do takiego stopnia (dotychczasowe rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa były wdrażane po moich wcześniejszych interwencjach). Kierowcy poruszający się ulicą Krętą w Luboniu w kierunku Łęczycy nie mają możliwości ocenienia, czy na przejściu dla pieszych za wiaduktem w ulicy Krętej nie pojawił się pieszy. Pieszy z kolei nie ma możliwości ocenienia, z uwagi na nowe wyprofilowanie jezdni i krawężnika, czy spod wiaduktu nie wyjedzie, na ogół rozpędzony, samochód. Na załączonych zdjęciach przedstawiam m.in. sytuację, w której pieszy zbliża się do przedmiotowego przejścia dla pieszych, a pole widzenia uniemożliwia mu ocenę, czy wejście na przejście jest bezpieczne. Dotychczasowe zwracanie uwagi właściwemu Urzędowi Miasta na zaistniałą sytuację nie przyniosło żadnych rezultatów – pisze pani Magdalena.

Niebezpieczne przejście dla pieszych na ulicy Krętej w Luboniu

Niebezpieczne przejście dla pieszych na ulicy Krętej w Luboniu (fot. e-lubon.pl)

O sprawie pisaliśmy w czerwcu br. http://e-lubon.pl/news/2018-05-28/niebezpieczne-przejscie-dla-pieszych-na-ulicy-kretej-list-do-redakcji-14401

Izabella Chodorowska

Logo e-lubon.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.9/10 (Głosujących: 8)
🦓 Niebezpieczne przejście dla pieszych w Luboniu, 9.9 out of 10 based on 8 ratings

Napisano przez Redakcja GMP Posted in Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Komentarze (2)

 • Norion
  czwartek, 29 Lis, 2018, 14:05:02 |

  Ten przejazd pod wiaduktem to jakaś szalona pomyłka. Jest wyjątkowo niebezpieczny nie tylko dla pieszych, ale i dla samych kierowców, którzy wyjeżdżając z Lubonia muszą ustąpić pierwszeństwa samochodom z naprzeciwka, ale w żaden sposób nie są w stanie ich zobaczyć, aż do ostatniego momentu, czyli pod samym wiaduktem. Nie rozumiem, dlaczego w tym miejscu nie ma ustawionych prostych znaków lustrzanych, albo po prostu sygnalizacji świetlnej z czujnikami zbliżeniowymi, które by włączały czerwone światło, gdy zbliża się do wiaduktu jakiś pojazd z guzikiem dla pieszych.
  To pierwsze rozwiązanie do przysłowiowe grosze w porównaniu do kosztów całej inwestycji przebudowy tego rejonu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +3 (Głosujących: 3)
 • Bocian
  czwartek, 29 Lis, 2018, 15:25:21 |

  Podobnie jest na ulicy Komornickiej w Wirach. Kolejny absurd w tym rejonie. A pasy tam przebiegają chyba w pionie – gratuluję tutaj komuś który wpadł pomysł namalowania ich na ścianie. Wspaniały pomysł. Jednak jak widać, nikt się tym nie zainteresował a kasę za pierdzenie w stołki oczywiście co miesiąc kasują.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)

Skomentuj